Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Tańczące robaki…”: zbadane pod kątem bólu jąder, otrzymały straszną diagnozę

„Tańczące robaki…”: zbadane pod kątem bólu jąder, otrzymały straszną diagnozę

W Indiach 26-letni mężczyzna, który skarżył się na ból w jądrach, przeszedł USG. Wtedy lekarze odkryli w jej mosznie „tańczące” robaki.

Diagnoza wystarczy, by dostać gęsiej skórki. W Indiach 26-letni mężczyzna z New Delhi odwiedził ośrodek zdrowia dla Poczułem ból w jednym z nich jądra. Szybko się tym zajęto Potem cierpiał Ultradźwięk.

Ale diagnoza była nieco zaskakująca. Jak wspomniałem codzienna pocztaDowiedz się lekarzy „poruszają się struktury liniowe” w mosznie pacjenta, ruchy określane jako „taniec”. Następnie wyjęli go z płynu i zbadali pod mikroskopem. Analiza wykrywania plików Obecność wielu żywych robakówNaukowo nazywany Wuchereria bancrofti. Młody człowiek już cierpiał Filarioza limfatyczna Przepisał leczenie przeciwpasożytnicze na trzy tygodnie. Po ponownym sprawdzeniu okazało się, że robaki zniknęły.

Robaki przenoszone są przez komary

Te infekcje z powodu ukąszeń komary. Te przenoszą robaki do krwioobiegu. jak pokazano Światowa Organizacja ZdrowiaFilarioza limfatyczna upośledza układ limfatyczny i może prowadzić do: Nieprawidłowy wzrost rozmiaru niektórych części ciałaCo może powodować silny ból, a nawet prowadzić do ciężkiej niepełnosprawności. „Komary zarażają się mikrofilarami, gdy gryzą zakażonego żywiciela i połykają jego krew. Mikrofilarie rozwijają się wewnątrz komara, aż staną się zakaźnymi larwami. Kiedy nowa osoba zostaje ukąszona przez zarażonego komara, dojrzałe larwy pasożyta osadzają się na jej skórze i mogą następnie dostać się do organizmu. Larwy następnie migrują do naczyń limfatycznych, gdzie dojrzewają, kontynuując cykl migracji.Tak opisuje to Światowa Organizacja Zdrowia.

Na całym świecie 863 miliony ludzi w 47 krajach jest zagrożonych filariozą limfatyczną. Helminthiasis jest szczególnie rozpowszechniona w regionach tropikalnych i subtropikalnych, Afryce, Azji i Ameryce Południowej.