Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ta starożytna, wysoce zaraźliwa choroba, która zniknęła wiele lat temu we Francji, powraca!

Ludzkość walczy z rozprzestrzenianiem się Koronawirus choroba od ponad dwóch lat. Choć przerażający i okrutny, wciąż ewoluujący wirus jest nadal obecny w wielu krajach.

w ostatnich dniach w przeciwnym razie wirus Myśl do wykorzenienia Ten, o którym ludzie rozmawiali: polio. Według gazety Le Monde wirus ponownie pojawił się w kraju wujka Sama. Pamiętaj, że ostatni przypadek zarejestrowany w kraju należy doPrawie dziesięć lat temu.

Wykrywanie przypadku polio

Amerykańskie władze ds. Zdrowia ogłosiły w czwartek, 21 lipca 2022 r.Tak niesamowite wieści. Młody mężczyzna mieszkający w hrabstwie Rockland uzyskał pozytywny wynik testu na polio. Jednak w kraju myśleliśmy, że choroba się skończyła. Prawda jest taka, że ​​więcej nie było przypadek polio W Stanach Zjednoczonych od 2013 roku.

Według doniesień, młody Amerykanin, z którym się związał… wirus polio Nie otrzymał szczepienia. Pierwsze objawy zaczął odczuwać około miesiąc temu. Osoba, która otrzymała OPV lub OPV, również będzie źródło zanieczyszczenia.

Powinieneś wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych ta szczepionka nie była stosowana od ponad dwóch dekad. W rzeczywistości po raz ostatni podano go w 2000 roku. Dlatego władze ds. Zdrowia uważają, że osoba którzy otrzymali szczepienia za granicą Może zarazić młodego człowieka.

W hrabstwie Rockland personel medyczny czeka, aby sprawdzić, czy jest więcej przypadków skażenia. Władze zachęcają mieszkańców do otrzymywania Pojedyncza dawka jako środek ostrożności. Dla informacji, częstość występowania polio spadła o 99% od 1988 roku. Dzięki szczepionce choroba jest obecnie na drodze do wyginięcia.

Objawy choroby

Polio to choroba zakaźna, która dotyka głównie dzieci mniej niż 5 lat. Wirus polio to nazwa czynnika sprawczego choroby. tam 3 rodzaje. Ponieważ zainfekowani ludzie prawie nie wykazują żadnych oznak, jest Bardzo trudno się dowiedzieć choroba. Niektórzy ludzie nie wiedzą, że są chorzy, dopóki ich stan się nie pogorszy.

READ  Zdjęcia, nieznane ciało spadło na Jowisza!

Na ogół objawy polio pojawiają się później 7 do 14 dni dystans skażenie radioaktywne. Objawia się gorączką, nudnościami, bólem głowy i wymiotami. silny ból mięśni i trudności w oddychaniu Może się również pojawić.

W niektórych przypadkach może powodować polio porażenie. Osoby cierpiące na polio widzą Objawy Pojawi się ponownie po 15 do 40 lat. Należy pamiętać, że ryzyko śmierci z powodu choroby jest wyższe u dorosłych. Według statystyk dochodzi do śmierci w 15 do 30% Dorośli z porażennym poliomyelitis. tylko przeciwko 3 do 5% u dzieci.

Odnośnie metody wysłaniaA Odbywa się to poprzez kał lub ślinę. Czasami choroba jest również przenoszona przez jedzenie i woda. Aby uzyskać informacje, nie ma Nie ma lekarstwa na polio. do szczepień To jedyny sposób zapobiegania.

Skutki wirusa polio w Londynie

W czerwcu brytyjskie władze ds. zdrowia stwierdziły Skutki wirusa polio W wodzie z oczyszczalni ścieków w Londynie.

Światowa Organizacja Zdrowia wyjaśnia: „Ważne jest, aby pamiętać, że wirus został wyizolowany tylko z próbek środowiskowych – i nie wykryto związanego z nim paraliżu”.

Władze brytyjskie uważają, że ktoś zaszczepiony za granicą sprowadził wirusa. W rzeczywistości jest wiele krajów Kto stosuje doustną szczepionkę przeciw polio? (OPV) podczas kampanii szczepień.

Aby uniknąć tragedii, Światowa Organizacja Zdrowia wezwała wszystkie kraje do: Udowodniono Ostrożność. Zwłaszcza tych, którzy: „Osoby, które często podróżują i mają kontakt z krajami i regionami dotkniętymi polio”.

Organizacja zachęcała ich do: Ulepszone monitorowanie Aby ułatwić wykrywanie być może Import wirusów.

„Każda forma wirusa polio, gdziekolwiek zostanie znaleziona, stanowi zagrożenie dla dzieci na całym świecie” – powiedziała wtedy Światowa Organizacja Zdrowia.

READ  Największy budulec w chemii życia został odkryty w dysku protoplanetarnym