Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwajcaria radykalnie rozszerzy system

Przedłużenie obejmuje wszystkie osoby w wieku powyżej 16 lat i obowiązuje do 24 stycznia 2022 r. Środki można jednak znieść wcześniej, jeśli sytuacja w szpitalach się poprawi.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Podczas gdy we Francji pozwolenie zdrowotne zostanie wkrótce rozszerzone na osoby w wieku 12-17 lat, Szwajcaria zdecydowała się pójść w tym samym kierunku. Rada Federalna ogłosiła w środę, że od poniedziałku 13 września będziesz musiał okazać certyfikat Covid-19, aby wejść do restauracji lub baru, ale także iść na wystawę, film lub halową imprezę sportową.

Przedłużenie dotyczy osób powyżej 16 roku życia i będzie obowiązywać do 24 stycznia 2022 r. Jednak środki mogą zostać zniesione wcześniej, jeśli sytuacja w szpitalach się poprawi.

Rząd szwajcarski uzasadnia te działania, które są niepopularne wśród części Szwajcarów i wśród niektórych profesjonalistów, m.in „Sytuacja w szpitalach jest napięta, a obłożenie łóżek intensywnej opieki jest bardzo wysokie”. Ponadto rośnie liczba infekcji i „Odsetek populacji niezarażonej odrą również pozostaje zbyt wysoki, aby zapobiec nowej i ważnej fali infekcji”., potwierdza komunikat prasowy. Zdecydowana większość kantonów poparła projekt rozbudowy. Będą musieli zapewnić przestrzeganie środków.

Rada Federalna zadecyduje również 17 września o nowych procedurach wjazdu osób nieszczepionych i nieszczepionych na terytorium Szwajcarii, między powtórnym badaniem a ustanowieniem kwarantanny po złożeniu negatywnego testu przy wjeździe do kraju. Należy zintensyfikować kontrole przestrzegania przepisów i zwiększyć kary. Nieprzestrzeganie kwarantanny może skutkować grzywną w wysokości 10 000 franków szwajcarskich (około 9 200 euro).

Według danych Federalnego Ministerstwa Zdrowia ze środy tylko 59,01% kwalifikującej się populacji otrzymało dawkę szczepionki, a 52,35% zostało w pełni zaszczepionych. To znacznie mniej niż we Francji, gdzie z 58 milionów kwalifikujących się Francuzów, tylko około 20% nie zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19, według danych opublikowanych na początku września.

READ  Niezwykłe - smoczki do testowania dzieci na COVID-19