Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sztuczna inteligencja może „szybciej wykryć raka prostaty”

Sztuczna inteligencja może „szybciej wykryć raka prostaty”

Według danych francuskiego zdrowia publicznego rak prostaty pozostaje najczęstszą chorobą wśród mężczyzn – w 2018 r. odnotowano 59 800 nowych przypadków. Podkreślił również, że Ważność mojej nadzieiJednakże nadal trudno jest rozróżnić te, które staną się agresywne i będą wymagały leczenia, od tych, które będą się rozwijać bardzo powoli i dlatego nie będą wymagały leczenia. „Dzieje się tak w przypadku około połowy wykrytych przypadków raka prostaty. Ryzykujemy zatem operację pacjenta lub poddanie go leczeniu, którego nie potrzebował.„ – podał serwis.

Ale znowu sztuczna inteligencja może dostarczyć odpowiedzi na ten problem. słońce Doniesienia wskazują, że będzie w stanie szybko wykryć raka prostaty i zapobiec niektórym skutkom ubocznym. Według organizacji Macmillan Cancer Support Charity ta platforma medyczna – opracowana przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge – wykryje obecność tego nowotworu i pozwoli uniknąć niepotrzebnych biopsji dzięki dokładnej analizie wykonywanych badań.

Nierzetelne egzaminy

Może to potencjalnie pozwolić uniknąć tysięcy niepotrzebnych biopsji, zmniejszając presję na siłę roboczą i budżet. Dla pacjentów oznacza to unikanie lęku, nieprzyjemnych zabiegów, a czasami niebezpiecznych skutków ubocznych„, mówi profesor Richard Simcock z Macmillan Cancer Support.

Przeczytaj także >> Czy chodzisz do łazienki kilka razy w ciągu nocy? Może to być objaw raka prostaty

Tradycyjnie diagnozę stawia się na podstawie badania palpacyjnego przez odbyt lub badania krwi, w którym mierzy się antygen specyficzny dla prostaty. Jednak te dwa badania jako badania przesiewowe nie mogą być wystarczająco wiarygodne. Dla Tanyi Humphreys, dyrektor ds. innowacji w firmie Macmillan, to nowe narzędzie „Może zmienić diagnostykę raka prostaty„.

Wideo – dr Christian Recchia: „Nigdy nie leczymy raka, żyjemy z nim”