Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sześć lwów, które uciekły przed wojną na Ukrainie, schroniło się w Hiszpanii i Belgii

Sześć lwów i innych kotów ewakuowanych z Ukrainy trafiło do schronisk dla zwierząt – partnerów Fundacji 30 Milionów Przyjaciół – zlokalizowanych w Hiszpanii i Belgii, po niebezpiecznej podróży ciężarówką, podczas której auto znalazło się w obliczu rosyjskich czołgów i musiało uniknąć bombardowania. Regiony.

W zeszłym tygodniu sześć lwów, sześć tygrysów, dwa wielkie koty i dziki pies przybyły do ​​zoo w Polsce z zoo pod Kijowem po dwudniowej wycieczce po strefach działań wojennych. Wśród nich cztery lwy i dziki pies zostały zebrane w Alicante we wschodniej Hiszpanii przez ośrodek prowadzony przez Holenderskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt AAP, poinformowała organizacja, która jest partnerem Fundacji 30 Milionów. Komunikacja (10.03.2022).

Zamknięty w nocnym klubie, aby „rozerwać konsumentów”!

Po uratowaniu lwy mieszkały w schronisku pod Kijowem, wcześniej cierpiąc z powodu warunków bytowych ”świetnyJeden z nich, o imieniu Jeez, został zamknięty.Mała klatka w centrum handlowymInny lew, Florey, był trzymany jako zwierzę domowe w małym mieszkaniu, gdzie karmiono go karmą dla kotów, podczas gdy inny, Nella, został uratowany po tym, jak mieszkał w klubie nocnym, za którym był odpowiedzialny.Rozrywka konsumencka„.”Trudno będzie stopniowo poprawiać ich kruche zdrowie poprzez odpowiednią dietę, ćwiczenia i odpoczynek.dodano link.

Dwoma pozostałymi lwami, Kaiserem i Jamilem, zaopiekowało się w środę Natuurhulpcentrum – z którym współpracuje również Fundacja 30 Milionów Przyjaciół – zlokalizowane we wschodniej belgijskiej prowincji Limburgia, poinformowało stowarzyszenie na Facebooku (poniżej). Zwierzęta pozostaną w kwarantannie przez trzy miesiące.

Podróż pełna przeszkód

Aby przewieźć zwierzęta, ciężarówka przejechała prawie 1000 kilometrów do polskiej granicy. Rzecznik zoo powiedział, że w obliczu rosyjskich czołgów konwój został zmuszony do ominięcia regionu Żytomierza (zachodnia Ukraina), który został zbombardowany przez siły Władimira Putina. Na granicy zwierzęta przewieziono do polskiej ciężarówki, podczas gdy ukraiński kierowca”Wrócił do domu, aby odnaleźć swoje dzieci”.

READ  Project Scorpio: Nowa współpraca taktyczna FPS od CI (Sniper: Ghost Warrior) | Xbox One

Ostatnie zwierzęta, które przeżyły wojnę, sześć tygrysów i dwa inne koty, przebywają obecnie w poznańskim zoo w zachodniej Polsce w oczekiwaniu na stałą recepcję.

(z AFP)