Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionka rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia między nadziejami a wątpliwościami

Szczepionka rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia między nadziejami a wątpliwościami

Aby nie przegapić żadnej afrykańskiej wiadomości, Zapisz się do newslettera „Monde Afrique”, korzystając z tego linku. W każdą sobotę o 6 rano znajdź tydzień bieżących wydarzeń i dyskusji prowadzonych przez zespół redakcyjny na światowa afryka.

Światowa Organizacja Zdrowia zaskoczyła świat w środę, 6 października, ogłaszając „Historyczny moment” w walce z malaria. Podczas gdy plaga zabiła 409 000 osób w 2019 r. – w tym 94% w Afryce i 67% dzieci poniżej piątego roku życia – po raz pierwszy zaleciła to Światowa Organizacja Zdrowia „rozpowszechniony” Szczepionka przeciw malarii, RTS, S (sprzedawana przez GSK jako Mosquirix). W 2015 roku ta ostatnia uzyskała pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa teraz do szerszego stosowania tej szczepionki U dzieci w Afryce Subsaharyjskiej i innych częściach świata z zarażeniem od umiarkowanego do wysokiego Plasmodium falciparum »Jest to pasożyt odpowiedzialny za tę chorobę, który jest przenoszony przez ukąszenia komarów.

Przeczytaj także Malaria: obietnica kandydata na szczepionkę testowanego w Burkina Faso

„Bardzo oczekiwany” Ta szczepionka, według dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia, Przełom w nauce, zdrowiu dzieci i kontroli chorób. Jego pierwsza linia zastosowania, wśród innych narzędzi do zapobiegania malarii, „Co roku może uratować życie dziesiątkom tysięcy młodych ludzi” – dodał dr Tedros. W Afryce, „Co dwie minuty na malarię umiera dziecko” Profesor Francine Ntoumi, dyrektor Kongijskiej Fundacji Badań Medycznych w Brazzaville, wspomina: w recenzji charakter temperamentu w 2020 r..

„Decydujący krok naprzód”

Ale dlaczego mielibyśmy polecać to szczepienie teraz, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia, jako środek ostrożności, postanowiła ocenić jego wykonalność „w prawdziwym życiu”? Aby to zrobić, w 2019 r. rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę próby szczepień w trzech krajach afrykańskich, Ghanie, Malawi i Kenii, które miały się zakończyć w 2023 r. i obejmowały milion dzieci, finansowane przez trzy międzynarodowe organizacje: GAVI Vaccine Alliance ; Globalny Fundusz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią oraz Jednostka Medyczna. Tak więc Światowa Organizacja Zdrowia, która do tej pory obejmuje 800 000 dzieci, przewidziała koniec tej oceny.

READ  Badanie pokazuje ryzyko sztucznych słodzików dla mikroflory jelitowej

W badaniach klinicznych ta szczepionka GSK została oceniona u 15 000 małych dzieci w siedmiu krajach Afryki Subsaharyjskiej, z dziećmi losowo dobranymi do grupy szczepień czterodawkowych (w wieku 5, 6, 7 i 17 miesięcy) lub grupy kontrolnej szczepionka. W 2015 roku werdykt został: Opublikowano w czasopiśmie skalpel : U dzieci zaszczepionych Mosquirix po czterech latach udało się zapobiec około czterem na dziesięć epizodów malarii i trzem na dziesięć epizodów ostrej malarii. Wynik w tamtym czasie można było uznać za rozczarowujący. W rzeczywistości ta szczepionka jest daleka od cudownej ochrony.

Masz 65,95% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.