Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionka rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia między nadziejami a wątpliwościami

Aby nie przegapić żadnej afrykańskiej wiadomości, Zapisz się do newslettera „Monde Afrique”, korzystając z tego linku. W każdą sobotę o 6 rano znajdź tydzień bieżących wydarzeń i dyskusji prowadzonych przez zespół redakcyjny na światowa afryka.

Światowa Organizacja Zdrowia zaskoczyła świat w środę, 6 października, ogłaszając „Historyczny moment” w walce z malaria. Podczas gdy plaga zabiła 409 000 osób w 2019 r. – w tym 94% w Afryce i 67% dzieci poniżej piątego roku życia – po raz pierwszy zaleciła to Światowa Organizacja Zdrowia “rozpowszechniony” Szczepionka przeciw malarii, RTS, S (sprzedawana przez GSK jako Mosquirix). W 2015 roku ta ostatnia uzyskała pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa teraz do szerszego stosowania tej szczepionki U dzieci w Afryce Subsaharyjskiej i innych częściach świata z zarażeniem od umiarkowanego do wysokiego Plasmodium falciparum »Jest to pasożyt odpowiedzialny za tę chorobę, który jest przenoszony przez ukąszenia komarów.

Przeczytaj także Malaria: obietnica kandydata na szczepionkę testowanego w Burkina Faso

“Bardzo oczekiwany” Ta szczepionka, według dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia, Przełom w nauce, zdrowiu dzieci i kontroli chorób. Jego pierwsza linia zastosowania, wśród innych narzędzi do zapobiegania malarii, „Co roku może uratować życie dziesiątkom tysięcy młodych ludzi” – dodał dr Tedros. W Afryce, „Co dwie minuty na malarię umiera dziecko” Profesor Francine Ntoumi, dyrektor Kongijskiej Fundacji Badań Medycznych w Brazzaville, wspomina: w recenzji charakter temperamentu w 2020 r..

„Decydujący krok naprzód”

Ale dlaczego mielibyśmy polecać to szczepienie teraz, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia, jako środek ostrożności, postanowiła ocenić jego wykonalność „w prawdziwym życiu”? Aby to zrobić, w 2019 r. rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę próby szczepień w trzech krajach afrykańskich, Ghanie, Malawi i Kenii, które miały się zakończyć w 2023 r. i obejmowały milion dzieci, finansowane przez trzy międzynarodowe organizacje: GAVI Vaccine Alliance ; Globalny Fundusz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią oraz Jednostka Medyczna. Tak więc Światowa Organizacja Zdrowia, która do tej pory obejmuje 800 000 dzieci, przewidziała koniec tej oceny.

READ  Cena tego fotela do gier kruszy się na Amazon, twoje plecy ci podziękują

W badaniach klinicznych ta szczepionka GSK została oceniona u 15 000 małych dzieci w siedmiu krajach Afryki Subsaharyjskiej, z dziećmi losowo dobranymi do grupy szczepień czterodawkowych (w wieku 5, 6, 7 i 17 miesięcy) lub grupy kontrolnej szczepionka. W 2015 roku werdykt został: Opublikowano w czasopiśmie skalpel : U dzieci zaszczepionych Mosquirix po czterech latach udało się zapobiec około czterem na dziesięć epizodów malarii i trzem na dziesięć epizodów ostrej malarii. Wynik w tamtym czasie można było uznać za rozczarowujący. W rzeczywistości ta szczepionka jest daleka od cudownej ochrony.

Masz 65,95% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.