Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Swipe Into Space wznawia sezon 2! Jak myjesz włosy w kosmosie?

Seria Snapchata Przesuń palcem w kosmos From Futura wznawia drugi sezon! W programie: Nowe odszyfrowania w kosmosie i odpowiedzi na wielkie pytania, które sobie zadajemy na temat wszechświata! W pierwszym odcinku zastanawiamy się, jak wygląda codzienne życie w kosmosie. Jak myjesz włosy np.

Uwaga dla fanów snapchatFutura uruchamia nową serię dla dzieci o kosmosie i nauceWszechświat : Przesuń palcem w kosmos. Dzięki dynamicznym, prawie trzyminutowym epizodom, usianym ogromnymi ilustracjami i sekwencjami spotkań twarzą w twarz, odkryjesz wiele tajemnic… Wszechświatnaśladowca krawędź wszechświata kształtować naszą planetę.

Co tydzień Thibaut z redakcji magazynu Futura będzie odpowiadał na jedno z wielu pytań, które możemy sobie zadać. Jak powstał księżyc? Co to jest plik Statek kosmicznyto jest Rakieta Nowe pokolenie, które obiecuje wysłać ludzi na Marsa? Jak odbywa się spacer kosmiczny? Jaki los czeka nasz wszechświat? Co by było, gdybyśmy mogli podróżować do prędkość światła ?

Obejrzyj najnowszy odcinek Swipe Into Space

Codzienność w kosmosie, jak to działa?

Po pierwsze, spać. Jak radzimy sobie w stanie nieważkości? Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wschody i zachody słońca następują co 90 minut i trudno w tym kontekście spać! Tomasza Pesqueta W filmie wyjaśnia, że ​​ma miejsce do spania, mniej więcej wielkości… budki telefonicznej! „Bardzo wygodny” , Opisuje, że w tej przestrzeni jest prawdziwy kalendarz adwentowy, a na jednej ze ścian wisi śpiwór. Tak, ponieważ spanie odbywa się w pionie! Jednak kołdra jest z twardą poduszką, aby utrzymać nawyk materaca i nacisk na plecy.

Kolejny mały gest każdego dnia, o którym niekoniecznie pomyślałbyś… mycie włosów! Bo bez grawitacji ciężko puścić wodę, żeby nawilżyć włosy! Astronauta NASA Karen Nyberg opisuje swój proces: Używa torebki gorącej wody, którą dozuje sobie na całe włosy, następnie szampon i ponownie wodę. Wszystko z lusterkiem, aby mieć pewność, że każdy włos dostanie to, czego potrzebuje! Następnie wyjaśniasz, że woda używana do mycia szamponem jest odzyskiwana przez system napowietrzania, a następnie zamieniana w wodę pitną!

READ  Podejrzenie o oszustwo wstrząsa ostatnimi badaniami nad chorobą Alzheimera