Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świadczenia przyznane Gerhardowi Schroederowi zostały zakwestionowane przez rząd niemiecki

Były kanclerz Niemiec, bliski Władimirowi Putinowi, zdołał wycofać swoje urzędy i część swojego budżetu finansowanego przez niemieckiego podatnika.

Niemiecki minister finansów poinformował w sobotę, że niemiecki rząd planuje cofnąć korzyści, w tym przydział stanowisk, przyznane bliskiemu z Władimirem Putinowi byłym kanclerzowi socjaldemokratów Gerhardowi Schroederowi.

nie „Rozsądniejsze jest, aby podatnik zapewnił mu biuroDla byłego doradcy (1998-2005) Christian Lindner wyjaśnia w gazetach Funke Group. „Musimy namalować konsekwencjeGerhard Schroeder odmówił zakończenia swoich obowiązków w kilku rosyjskich grupach i potępił rosyjską inwazję na Ukrainę.

Zobacz też – Olaf Schulz przedstawia stopniowe wychodzenie Niemiec z rosyjskiej zależności energetycznej

400 000 euro rocznie dla podatników

Jako były kanclerz nadal ma prawo do kilku stanowisk w Izbie Reprezentantów oraz do budżetu kadrowego. Przywilej, który kosztuje podatników 400 000 euro rocznie. „Byli wysocy urzędnicy, którzy wyraźnie stoją po stronie rządów przestępczych, nie mogą liczyć na wsparcie państwamówi Christian Lindner.

Świadczenia przyznane Gerhardowi Schroederowi mogłyby zatem zostać zmniejszone w kontekście zbliżających się dyskusji na temat budżetu na 2023 r.Rozsądnie byłoby ujednolicić wyposażenie poprzednich wysokich stanowisk i z czasem je zredukować. W tym kontekście powinniśmy również porozmawiać o jakimś kodeksie honorowym dotyczącym postępowaniaChristian Lindner, szef liberalnej FDP, jest członkiem koalicji kanclerza Olafa Schulza.

Ogromna postać

Narasta presja wokół 77-letniego Gerharda Schroedera, któremu kilka miast odmówiło honorowych wyróżnień, a jego celem są wezwania do usunięcia go z SPD. Stał się stresującą postacią, m.in. dla obecnego szefa rządu Olafa Schultza, który był jego mentorem.

Kontrowersje pojawiły się ponownie po wywiadzie dla New York Times w ubiegły weekend, w którym Gerhard Schroeder potwierdził, że nie zamierza rezygnować ze swojego mandatu w rosyjskich firmach i że nie zrobi tego. Chyba że to Moskwa. wstrzymanie dostaw gazu do Niemiec. Scenariusz, w który, jak powiedział, nie wierzy.

Od tego czasu większość byłych europejskich przywódców obecnych przed wojną na Ukrainie w zarządach rosyjskich firm podało się do dymisji. Były doradca jest przewodniczącym komitetu akcjonariuszy Nord Stream AG, kontrowersyjnego gazociągu między Rosją a Niemcami, który nie ma licencji na eksploatację, oraz przewodniczącym rady nadzorczej Rosniefti, wiodącej rosyjskiej grupy naftowej.

Niemcy zawsze prowadziły politykę komunikacji z Rosją, kierując się ideą, że rozwój handlu prowadzi do stopniowej demokratyzacji kraju.

Zobacz też – Olaf Schultz mówi, że Putin „ponosi odpowiedzialność” za „zbrodnie wojenne” na Ukrainie

READ  Co warto zapamiętać ze środy, 14 grudnia