Szwajcarska grupa przemysłowa Sulzer, która do swoich głównych akcjonariuszy zalicza rosyjskiego miliardera Viktora Vekselberga, ogłosi w piątek wyższe odpisy aktualizujące wartość aktywów w swoich księgach rachunkowych w pierwszej połowie roku w Polsce i Rosji, ostrzegł w piątek. Grupa szacuje korekty wartości, które mają zostać wprowadzone na swoje konta po decyzji o wycofaniu się z Rosji i zamknięciu działalności w Polsce, na 125 do 135 mln franków szwajcarskich (124,9 do 134,9 mln euro) według bieżących kursów walutowych, powiedział. W krótkim oświadczeniu.
Czytaj więcejSulzer zamyka działalność w Polsce z powodu sankcji wobec Viktora Vekselberga
Największy udział będzie liczony w wynikach pierwszego półrocza. Grupa, która produkuje w szczególności pompy przemysłowe, planuje w pierwszym półroczu rozpoznać 125 mln franków. Sulzer ma opublikować wyniki 29 lipca. Jeżeli Komitet uzna, że aktywa te nie będą wadliwe”Brak znaczącego wpływuJednak w wyniku operacyjnym przypomina, że jej zysk netto wyniósł 86 mln franków w pierwszej połowie 2021 roku i 141 mln franków za cały rok.
Różnice z polskimi władzami
W połowie maja Sulzer zamknął swoją działalność w Polsce ze skutkiem natychmiastowym z powodu sporu z polskimi władzami, które zdecydowały się na nałożenie sankcji na dwie lokalne firmy. Grupa mocno zaprotestowała przeciwko tym ograniczeniom.zło„Chyba że Victor Vekselberg Ćwiczenia”niepowstrzymanyO swojej działalności upierał się. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmówiło jednak uwzględnienia jego wniosku o skreślenie z listy sankcyjnej, zmuszając ugrupowanie do zamknięcia działalności lokalnej, która zatrudnia 192 osoby.
Pod koniec maja zarząd podjął decyzję o wycofaniu się z rynku rosyjskiego i rozpoczął sprzedaż swojej działalności w kraju, który zatrudnia 300 osób. Sulzer jest jedną ze szwajcarskich firm, w której udziały ma urodzony na Ukrainie rosyjski miliarder Viktor Vekselberg, prawdopodobnie za pośrednictwem firmy inwestycyjnej.
Czytaj więcejPutin nadal ściga zbuntowanych oligarchów w ramach sankcji
Z siedzibą w Winterthur, na północ od Zurychu, grupa produkuje urządzenia przemysłowe do zarządzania przepływem, w tym rury do oczyszczalni ścieków, fabryk i rurociągów. Początki grupy sięgają 1834 roku, kiedy Johann Jakob Sulzer-Neufert założył odlewnię w Winterthur, gdzie firma szybko zaczęła produkować rury przemysłowe i maszyny tekstylne.
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE