Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Streptococcus A: Po Francji i Wielkiej Brytanii Hiszpania ogłosiła śmierć dwojga dzieci

Streptococcus A: Po Francji i Wielkiej Brytanii Hiszpania ogłosiła śmierć dwojga dzieci

W ciągu ostatnich kilku dni władze sanitarne były w środku Wielka Brytania Oparte na Francja Ostrzeżenie przed zakażeniem bakteriami wysoce chorobotwórczymi: Streptococcus a.

Według Instytutu PasteuraTa bakteria „Fala objawy Tylko w określonych warunkach (patogen oportunistyczny) lub u osób z grupy ryzyka. Streptococcus A jest odpowiedzialny za wiele łagodnych infekcji (dławica piersiowa i liszajec), ale może być również odpowiedzialny za czasami śmiertelne infekcje inwazyjne (zespół wstrząsu toksycznego, martwicze zapalenie powięzi)”. z określonymi objawami. Zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Przeczytaj także:
Streptococcus Zakażenie: Kto będzie musiał poddać się badaniu przesiewowemu zgodnie z zaleceniami Generalnej Dyrekcji Zdrowia?

Od 1 do 12 lat

Mówi się, że ta bakteria spowodowała śmierć dziewięciorga dzieci w Wielkiej Brytanii. Dwoje dzieci również zmarło w ciągu ostatnich dwóch tygodni we Francji, ale tak samo jak osoba dorosła.

W środę przyszła kolej Hiszpanii na ogłoszenie stanu alarmowego: 16 nieletnich uzyskało pozytywny wynik testu, a dwóch z nich zmarło w regionie Madrytu. W Hiszpanii wszystkie przypadki dotyczą dzieci do 12 roku życia. 14 hospitalizowanych przypadków postępuje pozytywnie dzięki leczeniu antybiotykami.

READ  Kosmos: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie trafiła w szrapnel amerykańskiego pocisku