Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strajki powracają w Kijowie i w pobliżu Polski wraz z otwarciem G7

Strajki powracają w Kijowie i w pobliżu Polski wraz z otwarciem G7

Valentin Ogirenko przez Reuters Osiedle mieszkaniowe w pobliżu centrum Kijowa, które w niedzielę 26 czerwca zostało zbombardowane przez Rosjan, zostało zdewastowane.

Valentin Ogirenko przez Reuters

Wojna na Ukrainie – W 123. dniu wojny na Ukrainie Kijów został uderzony po raz pierwszy od tygodni, ponieważ na wschodzie kraju trwały ciężkie walki, a przywódcy siedmiu najbogatszych narodów zebrali się w Bawarii, nakładając nowe sankcje na Rosja. na liście.

W tym samym czasie doszło do rosyjskich strajków około trzydziestu kilometrów od polskiej granicy na trzech ośrodkach szkolenia wojskowego. HuffPost Ocena sytuacji po 123 dniach wojny na Ukrainie.

    Kijów znów pod bombami

Kijów znów pod bombami

Stolica Ukrainy obudziła się o świcie w niedzielę, zbombardując dzielnicę, w której znajdują się budynki mieszkalne i fabryka broni, która została już uszkodzona w ostatnich tygodniach. Z najnowszego raportu wynika, że ​​jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych, z których cztery trafiły do ​​szpitala. Wśród nich jest 7-letnia dziewczynka i jej matka – powiedział burmistrz stolicy Witalij Kliczko, dodając, że trwają akcje ratunkowe.

„Były cztery rakiety od 6:30 rano” – powiedział AFP Edward Szkota, który mieszka w tej bogatej dzielnicy w północno-zachodniej części stolicy Ukrainy. Powiedział, że budynek mieszkalny „został uderzony bezpośrednio na wyższych piętrach i na własne oczy widziałem, jak ranni ludzie z niego wychodzą”.

To już trzeci raz od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę ten obszar w pobliżu historycznego centrum został zbombardowany rakietami. Po raz pierwszy został uderzony w połowie marca, a następnie 28 kwietnia podczas wizyty sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w Kijowie. Zginął ukraiński dziennikarz Radia Wolność.

Ostatnie trzy kondygnacje budynku, w którym mieściło się około dziesięciu, zostały całkowicie zniszczone. Wybuchło kilka pożarów i wydobył się gęsty brązowy dym. Ze swojej strony Moskwa twierdzi, że zbombardowała fabrykę rakiet w Kijowie, aby usprawiedliwić zamachy.

    Walki na wschodzie i rosyjski strajk na polskiej granicy

Walki na wschodzie i rosyjski strajk na polskiej granicy

Siły rosyjskie całkowicie zdobyły strategiczne miasto Siewierodonieck i wkroczyły do ​​sąsiedniego miasta Łysieczańsk, co stanowi ważny krok w kierunku kontroli Donbasu. „Jest to jednak tylko jedno z wyzwań, z jakimi Rosja będzie musiała się zmierzyć, aby zająć cały region” – szacuje brytyjskie Ministerstwo Obrony, które potwierdza wolę Rosji „postępowania w głównym centrum Kramatorska i zabezpieczania szlaków dostaw do miasto Donieck”.

Według Amerykańskiego Instytutu Studiów Wojennych (ISW) siły moskiewskie posunęły się również na wschód od Bachmuta i kontynuowały ataki na południowy wschód od Izyum w kierunku Słowenii.

Mapa sytuacji na Ukrainie na dzień 26 czerwca 2022 r.
Francja Agencja prasowa Mapa sytuacji na Ukrainie na dzień 26 czerwca 2022 r.

Francja Agencja prasowa

Oddzielnie rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że zbombardowało trzy wojskowe ośrodki szkoleniowe w północnej i zachodniej Ukrainie „wysoce precyzyjną bronią rosyjskich sił powietrznych i pociskami Kalibr (rejsy). Wśród celów znajduje się ukraiński ośrodek szkolenia wojskowego w obwodzie starickim obwodu lwowskiego, około 30 kilometrów od granicy z Polską.

ISW odnotowuje to jako „nienormalną serię rosyjskich uderzeń z obu stron”. Powołuje się na kierownictwo Ukraińskich Sił Powietrznych, zgodnie z którym w sobotę pod Kijowem, Chmielnickim, Lwowem (zachód), Czernihowem (północ), Mikołajówem (południe), Charkowem (północny wschód) i w rejonie Dniepropietrowska zarejestrowano około 50 nalotów ( środek). ).

    Konflikt w centrum dyskusji na G7

Konflikt w centrum dyskusji na G7

Przed wywiadem z niemieckim kanclerzem Olafem Schulzem, Joe Biden powiedział, że G7, które spotka się na niedzielnym szczycie w Bawarii, a NATO musi „pozostać razem” przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę.

READ  Quinté PMU - SIGN PRIX DE L'ELEVAGE 31 października 2022 r.

Przed rozpoczęciem rozmów dwustronnych prezydent USA Joe Biden powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin ma nadzieję, że „NATO i G7 jakoś się rozdzielą”. „Ale my tego nie zrobiliśmy i nie zrobimy” – zapewnił, dodając ciepłe uwagi w przemówieniu gospodarza.

Opisał Niemcy jako „najbliższego sojusznika” Stanów Zjednoczonych i powiedział Olafowi Schulzowi: „Chcę cię pochwalić za to, że byłeś tam, kiedy zostałeś kanclerzem”. Joe Biden zapewniał, że kanclerz Niemiec miała „ogromny wpływ” na całą Europę.

Jednym z głównych wyzwań szczytu G7 jest przywrócenie jedności Zachodu w obliczu trwającej wojny na Ukrainie oraz wzrostu cen energii i żywności na całym świecie.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania główne mocarstwa (Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Kanada, Włochy, Japonia i Wielka Brytania) ogłosiły zamiar zakazania importu rosyjskiego złota, które miałoby zostać odcięte od ważnego rynku londyńskiego.

Stany Zjednoczone nałożyły na Putina bezprecedensowe koszty, pozbawiając go dochodów niezbędnych do sfinansowania wojny z Ukrainą. „Wspólnie G7 ogłosi, że zabronimy importu rosyjskiego złota, głównego eksportu, który przynosi Rosji dziesiątki miliardów dolarów” – napisał na Twitterze Joe Biden.

    Johnson ostrzega Macrona przed możliwymi negocjacjami z Rosją

Johnson ostrzega Macrona przed możliwymi negocjacjami z Rosją

Brytyjski premier Boris Johnson ostrzegł w niedzielę francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona przed pokusą znalezienia negocjowanego rozwiązania „teraz” na Ukrainie, co może utrwalić „globalną niestabilność”, powiedział Downing Street.

Rzecznik brytyjskiego rządu zauważył podczas spotkania w kuluarach szczytu, że obaj przywódcy „zgodzili się, że jest to decydujący moment dla rozwoju konfliktu i że możliwe jest odwrócenie biegu wojny”. Zgodzili się na „wzmocnienie” wsparcia wojskowego dla KIF.

READ  Quinté PMU - PRIX ELECTRA OCZEKIWANY 9 gru. 2022

„Premier podkreślił, że jakakolwiek próba rozwiązania konfliktu teraz doprowadzi tylko do trwałej niestabilności i da Putinowi prawo do manipulowania suwerennymi państwami i rynkami międzynarodowymi na zawsze” – dodał.

W przeciwieństwie do Emmanuela Macrona, Boris Johnson odmawia jakiegokolwiek dialogu z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, którego nazwał „dyktatorem”, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę pod koniec lutego.

W wywiadzie dla brytyjskich mediów Boris Johnson powiedział, że ludzie Zachodu powinni wziąć udział w szczycie G7, a następnie w szczycie NATO w Madrycie, „naprawdę szczere dyskusje” na temat konsekwencji wojny i sankcji w szczególności dla inflacji, aby „Chroń jedność” Do tej pory pokazano.

    Więcej broni dla Ukrainy

Więcej broni dla Ukrainy

Ukraiński rząd zażądał w niedzielę więcej broni i sankcji wobec Moskwy od krajów G7, które spotkały się na szczycie w Bawarii (Niemcy), w związku z nowymi rosyjskimi atakami o świcie dzisiaj na sąsiedztwo w pobliżu centrum Kijowa.

Dmitro Kuleba, szef ukraińskiej dyplomacji, wezwał na Twitterze do „pokonania chorego imperializmu” Rosji po tym ataku: „Szczyt G7 powinien odpowiedzieć większymi sankcjami wobec Rosji i cięższą bronią dla Ukrainy”.

Również w niedzielę Dmitro Kuleba podkreślił w swoim niedzielnym artykule, że „jest bardzo ważne podczas szczytów w tym tygodniu, aby G7 i NATO pokazały, że ich zaangażowanie w obronę Ukrainy nigdy nie będzie słabsze niż chęć wykorzystania jej przez Władimira Putina”. Pisał ze swoją brytyjską odpowiedniczką Liz Truss.

Minister ponownie wezwał do „zwiększenia i przyspieszenia dostaw ciężkiej broni, zaostrzenia sankcji wobec wszystkich, którzy przyczyniają się do wojny Putina i całkowitego wstrzymania rosyjskiego importu energii”.

„Każda dodatkowa broń pomoże Ukraińcom odeprzeć rosyjskich najeźdźców”, powiedział, a „każda nowa kara wyczerpie zasoby machiny wojskowej Putina i ocali więcej istnień ludzkich”.

Zobacz także na The HuffPost: Ta pięciogwiazdkowa rezydencja zamieniła się w zamek na G7 w Niemczech