Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stowarzyszenia wzywają rząd do przyspieszenia szczepień

Stowarzyszenia antydyskryminacyjne LGBT + Piątkowy apel do rządu o przyspieszenie szczepień przeciwko małpia ospa Dopóki grupa docelowa nie jest w pełni chroniona przed końcem września, biorąc pod uwagę, że obecnie jesteśmy „poza celami”.

„Przy obecnym tempie wszystkie kwalifikujące się osoby zostaną zaszczepione „tylko” pod koniec grudnia i jedną dawką”, oświadczył w komunikacie prasowym, że te stowarzyszenia, w tym Act-Up Paris, AIDES, Sidaction i Sex Federacja Pracowników STRASS, od początku epidemii zmobilizowała się w zapobieganiu tej chorobie. Dodali, że epidemia wymknęłaby się wówczas spod kontroli.

koniec letniej bramki

Aby uniknąć takiego scenariusza, „wszystkie docelowe osoby powinny zostać zaszczepione do końca lata (…) lub w ciągu najbliższych sześciu tygodni”, co oznacza szczepienie „co najmniej 37 000 osób tygodniowo”, wyjaśniły stowarzyszenia. Szacują, że „jesteśmy daleko od celu”, precyzując, że „około 15 000 osób tygodniowo” jest obecnie szczepionych przeciwko ospie.

Najwyższy Urząd ds. Zdrowia szacuje grupę docelową na ponad 250 000 osób. Szczególnie kompatybilny z populacją mężczyzn uprawiać sex Z innymi mężczyznami i wieloma partnerami.

Szczepienia w rozbudowanych aptekach?

Stowarzyszenia, na przykład, chcą jak najszybciej rozprzestrzenić się po całym terytorium i „bez czekania dwóch tygodni”, szczepienia w aptekach, Testowany od środy w pięciu aptekach.

Według raportu francuskiego organu zdrowia publicznego opublikowanego w piątek we Francji odnotowano 2673 potwierdzone przypadki małpiej ospy. Jeśli chodzi o szczepienia, minister zdrowia Francois Brown powiedział w środę, że „ponad 30 000” otrzymało dawkę. Na terytorium otwarto 182 punkty szczepień.

READ  zapper! Kosmiczne sznury gromad galaktyk zaczną się obracać!