Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stosowanie tych wskazówek podczas snu może uratować Ci kilka lat życia

Przestrzeganie dobrych nawyków i regularny rytm snu niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.

Przestrzeganie dobrych nawyków i regularny rytm snu niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.

©JOHN MOORE/GETTY IMAGES AMERYKA PÓŁNOCNA/Getty Images za pośrednictwem AFP

Korzyści zdrowotne

Nowe badanie opublikowane przez Harvard Medical School pokazuje, że przyjęcie pięciu dobrych nawyków związanych ze snem może zaoszczędzić prawie pięć lat oczekiwanej długości życia mężczyzn i prawie trzy lata kobiet.

Atlantico: Nowe badanie, zgłoszone przez CNN, dekoduje Korzyści zdrowotne wynikające z dobrych nawyków związanych ze snem. Czy badanie wnosi nowe elementy?

Marek Re : Nie ma nic nowego poza sposobem składania. Oznacza to, że zły sen ma negatywny wpływ na długość życia. W badaniu oceniono to u mężczyzn w wieku 5 lat i u kobiet w wieku 2,4 lat. Ten spadek oczekiwanej długości życia jest dobrze znany. Przeprowadzili wywiady z ludźmi w 2013 roku i zapytali ich, czy dbają o higienę snu, uwzględniając pięć typowych kryteriów (chodzenie do łóżka o regularnych porach, brak problemów ze snem, dobre budzenie się itp.). Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że ludzie, którzy spali dobrze w 2013 roku, będą żyć dłużej niż ci, którzy spali źle w 2013 roku.

Dlaczego mężczyźni zarabiają więcej lat niż kobiety?

W badaniu przedstawili wyjaśnienie, z którym się nie zgadzam. Twierdzą, że diagnozują obturacyjny bezdech senny u kobiet, co jest błędne. Mają mniej bezdechów sennych niż mężczyźni przed menopauzą. Zależy to więc od początkowego wieku osób, z którymi przeprowadzono wywiady w 2013 roku. Pewne jest, że zespół ten jest czynnikiem śmiertelności, zwłaszcza chorób układu krążenia. Ludzie będą mieli więcej zawałów mięśnia sercowego i udarów mózgu, co logicznie skraca oczekiwaną długość życia. Mężczyźni częściej cierpią na bezdech senny. Ma to negatywny wpływ na ich sen, który będzie bardziej rozdrobniony lub mniej spokojny i pociągnie za sobą skrócenie średniej długości życia.

READ  Ogromne odkrycie!

Czy notatka jest taka sama we Francji? A jakie są kryteria, aby po dobrym śnie zyskać lata?

We Francji zaczęto interesować się faktem, że sen jest wyznacznikiem zdrowia. Porównaliśmy więc ludzi, którzy dobrze spali, z tymi, którzy nie dbali o higienę. Zdajemy sobie sprawę, że są w gorszym stanie zdrowia.

W badaniu zadali pytania w 2013 r., a następnie przyjrzeli się, kto jeszcze żył, a kto nie w 2018 r. Ma to względne znaczenie. Lepiej jest nakłonić ludzi do dobrej higieny snu, niż mówić im, że jest źle.

Jakie są wskazówki i środki ostrożności, które należy podjąć, aby dobrze spać i poprawić jakość snu?

Pierwszą rzeczą jest spanie zgodnie z naszymi potrzebami. Jednym z problemów jest to, że często dochodzi do skrócenia czasu snu. Ludzie są pozbawieni snu. Dowodem jest to, że będą spać więcej w weekendy niż w ciągu tygodnia. Bez deprywacji osoba powinna spać tyle samo w ciągu siedmiu dni. Wszystkie badania prowadzone przez Narodowy Instytut Statystyki od 2009 roku pokazują, że czas snu wydłuża się w weekendy, a spada w ciągu tygodnia. Co oznacza, że ​​ludzie nie śpią wystarczająco długo. Dlatego musimy najpierw poznać naszą potrzebę snu i starać się zapewnić nam odpowiednią ilość godzin snu. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Drugi punkt to bardzo regularne pory spania i czuwania. Tylko 37% Europejczyków ma pracę rozłożoną w czasie. Jak mogli zrobić? Jest to więc również problem społeczny. Nasze społeczeństwo musi bardziej szanować sen, zarówno pod względem czasu trwania, jak i regularności.

Czy ta tendencja do spania jest źle rozpowszechniona w społeczeństwie? Zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet? To samo między młodymi i starszymi?

Nasze społeczeństwo jest bardzo agresywne w stosunku do snu, z różną agresywnością poprzez nakładające się harmonogramy pracy, ale także zajęcia rekreacyjne atakujące nasze noce. Aby spróbować wyrobić sobie dobre nawyki związane ze snem, unikaj oglądania seriali telewizyjnych do 4 rano i nieregularnego harmonogramu z powodu hobby. Sposobów na sukces jest wiele, trzeba być zdyscyplinowanym. Z drugiej strony, jeśli społeczeństwo może pomóc, mówiąc, że jest to ważne, może to być korzystne dla wszystkich ludzi. Musisz nauczyć się czytać w nocy i unikać ekranów, to skomplikowane.

READ  Naukowcy odkryli bardzo wysokie dawki mikroplastiku w stolcu dzieci