Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Starzenie się też ma swoje zalety!”

„Starzenie się też ma swoje zalety!”

To trochę kobieta siedząca na wirujących szpilkach. Dodaj do tego nienaganny plastik owinięty w elektryzującą niebieską sukienkę. Taki, który błyska podglądaczami! Nie wspominając o tym uśmiechu, który pokazuje szczerość i życzliwość.

W wieku 72 lat brytyjsko-amerykańska Jane Seymour dzieli się z nami wspomnieniami i anegdotami z kręcenia filmu Żyj i pozwól umrzeć. A Jamesa Bonda Został wydany w 1973 roku, zaledwie pięćdziesiąt lat temu, i odpowiedziałem w nim nieżyjącemu już Rogerowi Moore’owi. Okazja również do przeglądu najważniejszych etapów jego życia, kariery a w szczególności udziału w nim dr Quinn, lekarz medycynykultowy serial, który stał się hitem w naszym regionie.

France Dimanche: W 1973 roku, zaledwie pięćdziesiąt lat temu, grałeś uroczego pasjansa, dziewicę jasnowidza i wróżbitę, która była także towarzyszką budzącego grozę i zastraszającego doktora Kananga…

Jane Seymour : Miałem 20 lat, kiedy to nakręciłem Jamesa Bonda. Roger Moore był dużo starszy ode mnie. Pamiętam mój pierwszy raz z nim na planie. Produkcja planowała mnie zastrzelić. Musiałam być naga, a moje włosy, które były dłuższe i grubsze niż dzisiaj, miały zakrywać tylko piersi! Kiedy o tym myślę, mówię sobie, że tak naprawdę się nie bałam. W pewnym sensie trochę mi ulżyło! W celach promocyjnych musiałem też pocałować Rogera podczas robienia zdjęcia. Potem jego żona, Louisa, nakrzyczała na niego, bo kręcił się jak rączka!

© DC

„To było naprawdę niezręczne siedzieć z Rogerem Moorem na scenie seksu”.

Fad: Nie żartuj…

młodzież : Przysięgam, że to prawda! Ciągle słyszę, jak mówi: „Nie, Roger, nie całuje się takiej kobiety!”. Nie jak bestia! Chodźmy ! Zacznij jeszcze raz ! Produkcja zaoferowała mi tę rolę, nie dając mi żadnego przesłuchania. Siedzenie z Rogerem Moore’em w scenie seksu było naprawdę niezręczne. Roger był tak skrępowany i nieśmiały, że musieliśmy powtarzać dziesiątki razy. Skończyło się na tym, że przespałem wiele przerw. technicy, którzy byli wspaniali, nie obudzili mnie. Czekali na światła i fotografię, żeby przyjść do mnie z filiżanką herbaty!

FD: Do gry w pasjansa, produkcja chciała Catherine Deneuve. Jednak to ty dostałeś tę rolę. Co ty masz, czego ona nie miała?

młodzież kisa: Myślałem, że szuka brunetki! Przede wszystkim myślę, że Albert R. Broccoli, który był potęgą jako producent tych telefonów 007, zauważył mnie Wielka przygoda Jamesa Onedina. Brytyjski serial osadzony w XIX-wiecznym Liverpoolu.

READ  Reprezentacja Francji w siatkówce kobiet w Orleanie, w poczekalni Euro

FD: Czy to prawda, że ​​Roger Moore był na planie jak duży dzieciak?

młodzież : Roger był czarującym mężczyzną. To było naprawdę bardzo zabawne. Pamiętam, że poprosił, aby szpieg, którego grał, nigdy nie wychodził bez cygara. Klauzula w jego kontrakcie przewidywała, że ​​musi mieć zapewnione Montecristo na czas kręcenia. Słynie ze swoich złych strzałów! Pewnego dnia spłatał mi figla, którego nigdy nie zapomnę.

F.D.: Powiedz nam…

młodzież Codziennie jedliśmy lunch z zespołami przy tych wielkich stołach na kozłach. Zawsze siedzę z innymi aktorami. Nie wiem dlaczego, ale sól i ketchup były zawsze na końcu stołu. Tak bardzo, że zawsze denerwowałem innych gości, dopóki mi tego nie przekazali. A podczas obiadu, kiedy po raz enty poprosiłem o sól, wszyscy jednocześnie wstali i wyszli. Nie zrozumiałem niczego. miałem 20 lat. W dzisiejszych czasach laptopy są wyposażone w wysokiej jakości kartę graficzną. Zacząłem nawet płakać. Myślałem, że są zmęczeni tym, że ich męczę. Roger i technicy nigdy nie wrócili, żeby mi powiedzieć, że to był żart. O czym przekonałem się dopiero wiele lat później, czytając autobiografię Rogera Moore’a. Był nawet klip, w którym napisał, że bardzo mu przykro, że zrobił mi taki żart! Zanim umarł, spędziłem z nim godzinę w Anglii. Zostałam z nim sama. Powiedziałem mu, że przeczytałem tę historię w jego książce. Dodałem nawet, że doceniam to, że zdał sobie sprawę, jak bardzo mnie zranił.

„Czasami zastanawiam się, czy nie mam aż tylu żyć”.

FD: Kiedy patrzysz w lusterko wsteczne swojego życia, czy czujesz nostalgię za swoimi dwudziestymi latami?

młodzież : To prawda, że ​​byłem trochę bardziej elastyczny, że biegałem szybciej i bez oddechu. Skórę też miałam gładszą. Ale kiedy się nad tym zastanowić, starzenie się ma również swoje zalety. Nie jesteśmy już tak naprawdę zestrojeni ze sobą i podchodzimy do życia z większą mądrością i filozofią. Kiedy o tym pomyślę, mam niesamowite życie. Przeżyłem niezwykłe rzeczy i poznałem niesamowitych ludzi. Mam w głowie tyle wspomnień, że czasami zastanawiam się, czy nie mam tylu żyć, tylu przeznaczeń! Dziś nie mam nic do udowodnienia ani do udowodnienia sobie. Mam pełną swobodę! Bo nie jestem już mężatką [Jane a divorcé de son quatrième mari en 2015, ndlr]Jestem w 100% wolną i niezależną kobietą. Prowadzę własną działalność gospodarczą [de meubles et décoration, ndlr]. Nawet ci się do czegoś przyznam. Gdybym wiedział, że tak dobrze jest być samemu, zrobiłbym to o wiele wcześniej! [Rires.]

READ  Immobel: lider w indeksie MSCI Global Small Capital Index

FD: Co cię powstrzymało?

młodzież Odwagi i być może strachu przed rozczarowaniem lub sprzeciwem wobec dobrych praktyk! Dorastałem w innej epoce! W którym kobiety myślą, że mężczyźni wiedzą lepiej niż oni i nigdy nie pozwalają im się wypowiedzieć! Zajęło mi lata, aby zrozumieć, że to było złe! Dziś nie jestem już pod kontrolą mężczyzny. żyję dla siebie. Podróżuję, maluję itp. A tak między nami, nie zamierzam iść na Tindera, żeby znaleźć bratnią duszę!

„Jestem babcią bardzo zaniepokojoną globalnym ociepleniem”.

VD: Krótko mówiąc, cieszysz się życiem…

młodzież : Tak ! Mam własny dom w Malibu. Nad morzem wszystkie moje dzieci mieszkają w Kalifornii. W swoim ogródku warzywnym, który wzbogacam obornikiem, uprawiam własne warzywa. Mam też ogródek z kurami. Recyklinguję moją wodę. Zainstalowałem panele słoneczne na dachu i jeżdżę Teslą. Staram się być dobrym obywatelem i dawać przykład moim wnukom. Krótko mówiąc, jestem babcią, która jest bardzo zaniepokojona globalnym ociepleniem.

VD: Jak wyświetlasz taką linię?

młodzież : szczerze mówiąc nie ma tajemnicy. Mam zdrowe życie, to wszystko. Nie ma cudownej diety, specjalnych tabletek ani specjalnego treningu z domowym guru. Kiedy wstaję rano, nie pytam siebie, co zjem w ciągu dnia. Oczywiście nie oznacza to też, że coś jem! Staram się równoważyć menu i wybierać umiarkowane porcje.

FD: Brak sportu?

młodzież W domu mam pokój w pełni wyposażony w maszyny do ćwiczeń siłowych. Ale muszę przyznać, że nigdy go nie używałem, że tak powiem. Jestem bardzo zapracowaną osobą w życiu. Pozostały czas wolę poświęcić rodzinie niż mojemu ego!

VD: W końcu jesteście niezłymi Polakami: nienaganna budowa ciała, wymarzona praca, piękne dzieci…

młodzież : bez wątpienia. Ale miałem swój udział w cierpieniu. Jak wszystkie kobiety. Zanim urodziłam Christophera i Johna, miałam dwa poronienia, z których jedno było transmitowane na żywo w telewizji! Zacząłem odczuwać gwałtowne skurcze, gdy kamery skierowały się na mnie. Kiedy program był nadawany na żywo, próbowałem się uśmiechać. Na koniec pokazu, James [Keach, son mari, ndlr] Wziął mnie na ręce i zawieźli do szpitala. W „normalnej” pracy mógłbyś zachowywać się inaczej. Dopiero wtedy wykonuję zawód „performera”. Musiałam ukrywać swoje cierpienie, bo wiesz, przedstawienie musi trwać !

READ  Spodziewany, ale drogi pociąg wodorowy przybył do Francji - Wyzwolenie

F.D.: Jak zareagowałeś do końca dr Quinn ?

młodzież : Byłem zszokowany, smutny. Nie rozumiałem, dlaczego ten program, który był sprzedawany w 98 krajach, został przerwany po sześciu latach światowego sukcesu? Dla mnie to było jak zabicie kury znoszącej złote jajka. Ale nie wydaje mi się, żeby doktor Quinn naprawdę nie żył. Ona wciąż jest we mnie i we wszystkich moich myślach. Jedyną rzeczą, która mnie zraniła, gdy pytałem, było to, że wiele oryginalnych elementów w serialu zniknęło. Gospodarstwo zostało rozebrane, podobnie jak szkoła, hotel, dworzec i kościół. Wszystkie były bardzo drogie w utrzymaniu.

VD: A co z kostiumem doktora Quinna. Zachowałeś to?

© DC

młodzież : i jak! Do dziś stoi dumnie w szatni! Oprócz torby lekarskiej, kapelusza i butów. Wszystko, czego teraz potrzebuję, to leczyć konia i chorych! [Rires.]

FD: Czy to prawda, że ​​mówisz płynnie po francusku?

młodzież [en français dans le texte] : Tak ! Mogę nawet powiedzieć bez akcentu!

FD: Gdzie nauczyłeś się Voltaire’a?

młodzież : Zawsze przychodziło mi bardzo łatwo uczyć się innych języków! Moja mama, która urodziła się w Holandii, biegle włada pięcioma językami. Mój ojciec, który był Anglikiem polskiego pochodzenia, również mówił po francusku. Byłem też kilka miesięcy w Genewie. Bardzo szybko nauczyłem się szwajcarskiego akcentu. Spędziłem też trochę czasu we Francji, gdzie poznałem Bordeaux i slang!

FD: slang? ciekawy ! Czy możesz dać nam małą próbkę?

młodzież : „Masz jaja! Albo „Przynieś truskawki!” Nieźle, prawda? [Rires.]

Wywiad z Frankiem Rossio, naszym korespondentem z Los Angeles