Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone zaczną zrzucać pomoc humanitarną do Gazy

Stany Zjednoczone zaczną zrzucać pomoc humanitarną do Gazy

Ta transmisja na żywo dobiegła końca.

Stany Zjednoczone wezmą udział „W nadchodzących dniach” W piątek 1 marca prezydent USA Joe Biden ogłosił zrzut przez armię izraelską pomocy humanitarnej do oblężonej Strefy Gazy. „W nadchodzących dniach dołączymy do naszych przyjaciół w Jordanii i innych osób w zrzutach żywności i innych towarów”. W sprawie Gazy – powiedział. Nowym przejęzyczeniem prezydent USA mówił o zaprzestaniu pomocy dla Ukrainy, a nie dla Gazy. Jego doradcy szybko zwrócili uwagę, że mówił o terytoriach palestyńskich. Stany Zjednoczone nie przeprowadziły dotychczas takich zrzutów pomocy, uznając ich skuteczność za ograniczoną.

Nowa pomoc dla Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich. Unia Europejska dokona liberalizacji „Na początku następnego tygodnia” W piątek Komisja Europejska ogłosiła przekazanie 50 mln euro pomocy Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy na rzecz Uchodźców Palestyńskich (UNRWA), a następnie udostępniła dodatkowe 32 mln euro. Pod koniec stycznia Unia Europejska wezwała do przeglądu prac UNRWA po oskarżeniach, że niektórzy jej pracownicy mogą być zamieszani w atak z 7 października w Izraelu.

Francja wzywa do wszczęcia dochodzenia w sprawie strzelanin podczas dystrybucji pomocy w Gazie. „Będzie potrzebne niezależne dochodzenie, aby ustalić, co się stało”.Ogłosił to francuski minister spraw zagranicznych Stephane Ségornet w programie France Inter po ogłoszeniu przez Hamas, że podczas dystrybucji pomocy żywnościowej w Gazie zginęło 112 osób, a 760 zostało rannych. Gdyby okoliczności wymagały wyjaśnienia, armia izraelska przyznała się do strzelaniny, powołując się na śmiertelną panikę.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych „duża liczba ran postrzałowych”. W piątek widziano zespół Organizacji Narodów Zjednoczonych, który odwiedził szpital Al-Shifa w Gazie, który po tragedii przyjął dziesiątki rannych „Duża liczba ran postrzałowych”Poinformował o tym Stephane Dujarric, rzecznik Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Społeczność międzynarodowa jest wściekła. Potępił to szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell NA A „Nowa masakra” I zgony „Całkowicie nie do przyjęcia”Podczas gdy Stany Zjednoczone zwróciły się do Izraela „Odpowiedzi”. Wydarzenia te potępiły także Chiny, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Arabia Saudyjska i Katar. Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych zebrała się w trybie pilnym za zamkniętymi drzwiami i Sekretarzem Generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, – powiedział Antonio Guterres „Byłem zszokowany” Zażądał „Skuteczne niezależne śledztwo”.

Nadzieja na osiągnięcie rozejmu maleje. go tam nie będzie „prawdopodobnie” Joe Biden powiedział, że od teraz do poniedziałku nie ma rozejmu, po tym jak na początku tygodnia oświadczył, że ma nadzieję na zawieszenie broni do 4 marca. W odpowiedzi na pytanie, czy jego zdaniem zabójstwa podczas dystrybucji żywności będą miały wpływ na negocjacje w sprawie zawieszenia broni, prezydent USA odpowiedział: – Wiem, że to zrobi.