Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone uważnie śledzą fragment chińskiego pocisku, który ma wylądować na ziemi w ten weekend

Wszystkie oczy skierowane są w niebo, gdy pozostałości chińskiego pocisku mają się roztrzaskać w sobotę lub niedzielę 9 maja gdzieś na tej planecie. Pozycja 20 tonPocisk Long March, wystrzelony 29 kwietnia z wyspy Hainan w Chinach, wpada w niekontrolowany sposób na swojej trajektorii. W rzeczywistości ryzyko jest bardzo ograniczone, ponieważ maszyna może się rozpaść, ale jest ściśle monitorowana.

Amerykańskie Dowództwo Kosmiczne ogłosiło w środę, 5 maja, że ​​dokładnie śledzi trasę tego pocisku, który stopniowo zbliża się do atmosfery ziemskiej. Wyrzutnia, po umieszczeniu na orbicie jednostki przyszłego chińskiego statku kosmicznego, zaczęła schodzić na Ziemię niekontrolowaną ścieżką. Nikt nie wie, gdzie i kiedy spadł pocisk. „Na tym etapie nie mamy planów zniszczenia rakietyPowiedział Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin. Miejmy nadzieję, że spadnie gdzieś, gdzie nikomu nie zaszkodzi, na przykład w oceanie. W każdym razie świadczy to o tym, że w przypadku osób pracujących w kosmosie istnieje lub musi istnieć obowiązek pracy w sposób bezpieczny, przemyślany i uwzględnienie tego wszystkiego.

W maju 2020 r. Części innego pocisku Longue-Marche rozbiły się na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wylądowały na budynkach, nie powodując ofiar śmiertelnych. Jeśli Waszyngton dokładnie to wszystko śledzi, dzieje się tak również dlatego, że Amerykanie i Chińczycy rywalizują ze sobą w walce o odzyskanie Księżyca, a nieprzewidywalne przygody tych chińskich pocisków pomagają Stanom Zjednoczonym.

Ten duży fragment pocisku, który waży ponad 20 ton, ma wylądować w ten weekend. Nicholas Bubrensky, szef działu inżynierii i innowacji w Europejskim Centrum Operacji Kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niemczech, uważa, że ​​Europy należy unikać. W obecnej postaci ponowne wejście może nastąpić w dowolnym miejscu na Ziemi między -41 a +41 stopniami szerokości geograficznej. On ona Pozostawia bezpieczną całą północną część Europy, jak Francję czy Niemcy, ale mimo wszystko pozostawia dość szeroki odcinek, Ostrzega przed franceinfo. On ona Może wpłynąć na południowe Chiny i wszystko powyżej równika: Indie, Wietnam, Laos, Singapur czy Iran. Może to dotyczyć nawet całej Afryki ”.