Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone: Umiera Paul Alexander, człowiek, który przez ponad 70 lat żył w „stalowych płucach”.

Amerykanin zmarł w środę po tym, jak przez siedem dekad korzystał z ogromnej maszyny pomagającej mu oddychać.
W młodym wieku został sparaliżowany od szyi w dół i zmarł w wieku 78 lat.

Wiadomo było, że był zamknięty w dużej żelaznej rurze. Paul Alexander zmarł w poniedziałek 11 marca w wieku 78 lat. Nazywany „człowiekiem z żelaznymi płucami” w dzieciństwie zachorował na polio i został sparaliżowany od szyi w dół. Może jedynie poruszać głową. Smutną wiadomość przekazał na Facebooku jego brat Philip Alexander „Z ciężkim sercem”. robić siku „Wywarłeś wpływ i zainspirowałeś miliony ludzi”.Dodał, nie podając prawdziwych przyczyn śmierci.

„Pozytywny wpływ na cały świat”

Jej przydomek pochodzi od żelaznego płuca. Komora ta wykorzystuje pompy do regulacji ciśnienia wokół ciała, umożliwiając pacjentowi oddychanie. Wynalazek ten pomógł zwalczyć wyniszczające skutki polio. Rekord czasu spędzonego na tym urządzeniu, który wynosi prawie 70 lat, należy do Paula Alexandra.

Pomimo trudności, jakie stwarzała imponująca maszyna, która zakrywała całe jego ciało, pozostawiając jedynie głowę widoczną, mężczyźnie udało się uzyskać dyplom prawnika i praktykę w tej dziedzinie. Wydał także książkę. Ponadto naucz się przy tym oddychać „Długie okresy” Bez swojego nieporęcznego sprzętu napiął mięśnie gardła, aby wtłoczyć powietrze do płuc, co zapewniło mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.

Paul Alexander podzielił się swoją historią w mediach i sieciach społecznościowych. W szczególności poszło za nim 300 000 ludzi Na TikToku. „Jego historia odbiła się szerokim echem i wywarła pozytywny wpływ na ludzi na całym świecie”.Powitał Christophera Ulmera, organizatora zbiórki, której celem była pomoc w opłaceniu jego leczenia.

  • Przeczytaj także

    Polio: czy po dziesięcioleciach braku przypadków we Francji szczepionka jest naprawdę bezużyteczna?

Według Światowej Organizacji Zdrowia liczba przypadków polio – choroby, na którą obecnie dostępna jest szczepionka – dramatycznie spadła na całym świecie. 350 000 przypadków zarejestrowanych w 1988 r. obecnie ustępuje miejsca kilkuset przypadkom rocznie. Jednakże ta niebezpieczna choroba zakaźna, która może prowadzić do nieodwracalnego paraliżu, nadal występuje w kilku krajach (na przykład w Nigerii, Pakistanie czy Afganistanie), a w innych pojawia się ponownie.

READ  NASA celuje w luty dla Artemis 1, pierwszych misji z powrotem na Księżyc

MJ z AFP