Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone obawiały się wolności prasy (i handlu) w Polsce

Europejscy partnerzy Polski od dawna wyrażają troskę o szacunek dla demokracji. Teraz Stany Zjednoczone są również zaniepokojone prawem, które może zagrozić kanałowi informacyjnemu należącemu do amerykańskiej grupy.

W Polsce demonstracja poparcia TVN przeciwko ustawie prasowej © AFP / STR / NurPhoto

Kraje europejskie od dawna są zaniepokojone wolnością wypowiedzi w Polsce. Jak dotąd, od środy Stany Zjednoczone niewiele mówiły w tej sprawie. Stany Zjednoczone są zaniepokojone kontrowersyjną ustawą uchwaloną w środę przez konserwatywny polski parlament, co utrudnia publiczne wypowiadanie się sekretarzowi stanu USA.

Partie opozycyjne oświadczyły, że nie będą startować w wyborach uzupełniających. To dlatego Ameryka awansuje na szczyt: Grupa TVN, należąca do TV24, Największa amerykańska inwestycja w Polsce. Jest właścicielem kilkunastu stacji telewizyjnych, zatrudnia 4200 osób i jest wyceniany na 1 miliard dolarów.

Głos uzyskany bardzo niewielką większością

Jednak ton jego głównego kanału wyraźnie nie podoba się władzy PIS, partii Prawo i Sprawiedliwość premiera Matthewsa Moravica. Ustawa o mediach eksplodowała koalicję rządową, powodując odejście organizacji, która ją utworzyła. Dzień przed wprowadzeniem ustawy do polskiego Sejmu wicepremier skłonił się: jedna z trzech partii tworzących prawicową koalicję pod przewodnictwem Accordu, Jaroslav opuścił rząd rządowy: dla niego to nowe prawo ”Prasa wyraźnie narusza zasadę wolności.

Aby jednak wygłosić swoje wystąpienie w środę wieczorem, rządowi, któremu brakowało wyraźnej większości w izbie niższej (diecie), początkowo udało się odroczyć ustawę, co opóźniło się w głosowaniu… Później szef restauracji postanowił zagłosuj z powrotem do pokoju, Mała organizacja do obalenia czterech delegatów z opozycji, Cookies, aby uzyskać bardzo wąską większość. Szef organizacji zapowiedział obecność przedstawicieli.”Zawiedziony„Podczas pierwszego głosowania. Jest pod krzykiem członków opozycji”.OszuściTekst został przyjęty przez Sejm w środę wieczorem.

Czy Stany Zjednoczone zmusiły ich do porzucenia swojej grupy?

Jeżeli tekst zostanie zatwierdzony przez Senat, a następnie opublikowany, Amerykańska grupa TVN powinna zostać zmuszona do sprzedaży 51% udziałów w TVN Dla polskich inwestorów wyraźnie ucierpiałaby linia redakcyjna wiodącego w kraju kanału informacyjnego… Taki był cel manewru.

READ  Zaproszono Polskę i Słowację