Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Spodziewamy się, że będzie bardzo zjadliwy” – ostrzega prezes Związku Farmaceutów Społecznych (USPO)

„Spodziewamy się, że będzie bardzo zjadliwy” – ostrzega prezes Związku Farmaceutów Społecznych (USPO)

W listopadzie w zachodniej Francji zidentyfikowano kilka ognisk grypy. Przez dwa lata wirus prawie nie istniał dzięki gestom barier covidowych.

Artykuł napisany przez

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

„Spodziewamy się, że pandemia grypy będzie bardzo ciężka”., ostrzega w ten wtorek we francji info Pierre-Olivier Variot, prezes Związku Związków Farmaceutów Wspólnoty (USPO). Na bazie farmaceuty „Jeśli chodzi o to, co wydarzyło się na półkuli południowej, co jest częścią naszego odniesienia, gdzie widzieliśmy grypę, która była bardziej gwałtowna”.

w listopadzie, Kilka ognisk epidemii Grypę wykryto w zachodniej Francji. „Minęły dwa lata, odkąd grypa prawie nie istniała”., przypomina Pierre-Olivier Variot, który odnosi się do środków ostrożności podejmowanych w obliczu Covid-19. Dwa lata temu grypa „Nie było tego całkiem z powodu gestów bariery i masek. W zeszłym roku było trochę mocniej, ale zawsze były te gesty bariery i tam wyraźnie widać, że te reakcje mają tendencję do ustępowania”.

Przełożona kampania szczepień

Francuzi mogą się szczepić, aby przez miesiąc chronić się przed grypą sezonową. Ale kampania została opóźniona, według Pierre-Oliviera Vario. Wynika to głównie z pogody „Co było stosunkowo łagodne i nie sugerowało nadchodzącej grypy”.

>> Grypa: Sześć pytań dotyczących kampanii szczepień, która rozpoczyna się we wtorek

Pierre-Olivier Variot przywołuje również a „trochę zmęczenia” Po kryzysie zdrowotnym Covid-19 wiele szczepionek stało się chronicznych. Wielu pacjentów, według farmaceuty, ma nadzieję dostać Podwójna szczepionka Chroni jednocześnie przed grypą i Covid-19.

Farmaceuta z Dijon chciałby, aby kampania szczepień była skierowana do niego Trzymaj się otrzymywania kuponów na szczepienia, aby ludzie mieli natychmiastową reakcję na szczepienie, zamiast zatrzymywać otrzymane kupony. Na dzień 18 listopada rozdano 7 milionów szczepionek przeciw grypie, w porównaniu do 8,6 miliona w 2021 roku w tym samym okresie.

READ  Nowe badanie ujawnia, że ​​woda oceaniczna będzie pochodzić z asteroid