Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sonda Boeinga Starliner przedstawia fascynujący widok swojej misji OFT-2

Sonda Boeinga Starliner przedstawia fascynujący widok swojej misji OFT-2

Sonda Boeinga Starliner niedawno zakończyła misję OFT-2 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Pokazał NASA, że jest naprawdę dobry i gotowy na nowe przygody.

W opublikowanej wiadomości na Twitterze 30 maja 2022 r. Boeing Starliner udostępnił wideo przedstawiające idylliczny widok z okna kapsuły CST-100. Przypomnienie, Statek Starliner zmierzał W kosmosie podczas ostatniego lotu testowego bez załogi.

Jak ryba w wodzie

Boeing CST-100 Starliner Wystartował z Cape Canaveral na Florydzie w czwartek 19 maja 2022 r., niosąc rakietę na orbitę United Launch Alliance Atlas V.

Sekwencja zdjęć pokazuje Ziemię w takiej postaci, w jakiej się pojawia. Pokazuje zachód słońca na orbicie, gdy sonda zmierza w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Możemy również zobaczyć w około 43 sekundy obiekt poruszający się z pełną prędkością – być może kawałek kosmicznej skały lub satelitę.

W kierunku nowych przygód?

Kapsuła wróciła na Ziemię Po spadochronie asystował przy lądowaniu na pustyni w Nowym Meksyku w środę 25 maja. Jeśli chodzi o przyszłą nową misję, NASA musi najpierw przejrzeć dane z OFT-2 przed ponownym uruchomieniem Boeinga Starlinera.

Przypominamy, że misja OFT-2 nie poszła dobrze – spadły dwa stery strumieniowe Starliner Błąd podczas wstawiania na orbitę (Jego ruch mógł obracać się wokół Ziemi.) Awaria nastąpiła około pół godziny po starcie. Na szczęście rakieta awaryjna została wystrzelona na czas i Starliner był w stanie dokończyć lot.

Kapsuła Starliner skierowana w stronę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej // Źródło: NASA / YouTube

Boeing i NASA nie ogłosiły jeszcze, czy astronauci wezmą udział w nadchodzącej misji Starliner, ale mają nadzieję, że odbędzie się ona przed końcem 2022 roku.

Zobacz świat zprzestrzeń kosmiczna

READ  NASA czyni postępy w próbach ratowania sondy międzygwiazdowej Voyager 1