Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Smecta, Vogalène, Maxilase.. Magazyn Prescrire publikuje listę leków „bardziej niebezpiecznych niż korzystnych”

Smecta, Vogalène, Maxilase.. Magazyn Prescrire publikuje listę leków „bardziej niebezpiecznych niż korzystnych”

W czasopiśmie medycznym przytoczono 105 leków, w tym 88 leków sprzedawanych we Francji przepis, Chociaż korzyści i ryzyko pozostają zrównoważone „Nie pasujący”.

woltaren, Smecta, VogalinPobudzający przeziębienie, Toplexil…Przegląd medyczny przepis Opublikowała, jak co roku od dwunastu lat, własną listę leków „Bardziej niebezpieczne niż przydatne”. Spośród leków zarejestrowanych we Francji i Unii Europejskiej, które magazyn przeanalizował w latach 2010–2023, w przypadku 105 z nich – w tym 88 wprowadzonych do obrotu we Francji – stosunek korzyści do ryzyka pozostaje nadal aktualny. „Niekorzystne we wszystkich sytuacjach klinicznych, w których są dozwolone.” Leki, które nie wymagają recepty w aptekach.

według przepis, „Skuteczność kliniczna” Z tych leków „Nie zostało to udowodnione”. Co gorsza, ma skutki uboczne, które mogą być niebezpieczne. W przeglądzie zalecono zatem przejście na inne opcje w przypadkach, gdy… „Leczenie uzależnień” Pojawi się „pożądany”.

Obecność ołowiu w Smecta

Wśród leków, których należy unikać, magazyn wymienia doustny diklofenak, zwany także Voltarenem, który stanowi prawdziwy sukces w farmacji. Leczenie ujawnia, w zależności od przepis, „Większe niekorzystne skutki sercowo-naczyniowe (w tym zawał mięśnia sercowego i niewydolność serca) oraz śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych w porównaniu z innymi NLPZ o równej skuteczności”. Kolejny lek, który nie jest zalecany, chociaż regularnie przepisywany w przypadku zaburzeń jelitowych: Smecta. Naturalna obecność ołowiu w leku budzi wątpliwości. „Ołów ma działanie neurotoksyczne, hematologiczne, nerkowe, sercowo-naczyniowe i reprodukcyjne, a większość z nich nasila się wraz z dawką ekspozycji”. pismo przepis. Fugalin (lub metopemazyna), stosowana przy wymiotach czy nudnościach, również znajduje się na liście leków, których należy unikać ze względu na poważne skutki uboczne (zaburzenia rytmu serca, udary mózgu, nagłe zgony).

Jeśli chodzi o leczenie przeziębienia, choroby, która pojawia się szczególnie zimą, w przeglądzie odradza się stosowanie leków obkurczających błonę śluzową, ponieważ narażają one człowieka na zaburzenia sercowo-naczyniowe, które mogą „Niebezpieczne, a nawet śmiertelne”. Obejmuje to leki takie jak Active Cold, Nurofen i Renadil. Wreszcie syrop na kaszel nie jest wykluczony. W związku z tym w przeglądzie oszacowano, że bardziej skuteczne są topleksyl (lub oksomemazyna) lub nawet Maxylaza (lub alfa-amylaza). „Niebezpieczne i nieprzydatne”. Maxilase jest aktualnie oceniany „Bez udowodnienia skuteczności wykraczającej poza skuteczność placebo”.

READ  Tajemnica księżyców Marsa jest wciąż (lub prawie) zakończona.