Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Słynna francuska kardiolog zdradza, że ​​ma raka piersi

Słynna francuska kardiolog zdradza, że ​​ma raka piersi

„Dziś rano przeszłam operację leczenia raka piersi” – ogłosiła profesor Claire Meunier-Vier na swoim profilu na Linkedin 3 października 2023 r. Od tego czasu mówi o tym publicznie.

„Do”Moja operacja raka piersi przebiegła bardzo dobrze„Czuję się dobrze i czuję ulgę, że dokonałem właściwych wyborów”. Poinformowała o tym 5 października francuska kardiolog Claire Meunier Vier LinkedIn. Dwa dni temuUjawniła, że ​​ma raka piersi : „Dzisiaj, kiedy zaczynamy Różowy październikDo mnie należy bycie tego świadkiem Moja osobista historia ratowania życia innych Kobiet. Dziś rano miałam operację raka piersi. Podczas mojego kraju Kontrolowanie mammografii w lipcu Wreszcie byłem Wykryj podejrzane zwapnienia„. dlaczego ja ? Podczas gdy Śledziłem bardzo regularnie I Prowadziłem bardzo dobry tryb życia ? – dziwi się jej 61-letni lekarz certyfikat, „Jak wszystkim innym, którym się to przytrafiło”..

„Po początkowej reakcji zdziwienia musimy stawić czoła faktom”.

„Po początkowej reakcji zdziwienia szybko musieliśmy zmierzyć się z faktami, zaakceptować fakt, że ta operacja zniekształciła nasze kobiece ciało, a jednocześnie musieliśmy „poradzić sobie” z menopauzą, z którą na co dzień nie jest łatwo sobie poradzić”. Ona kontynuuje. Profesor Claire Meunier-Vier od lat mobilizuje się, aby kobiety lepiej o siebie dbały, aby słuchały swojego serca i aby za każdym razem, gdy mówią, pamiętały, że słuchają swojego serca. Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów wśród kobiet we Francji (200 zgonów każdego dnia) i że kobiety często je ignorują objawy. Claire Meunier-Vier, kardiolog pracująca przez 36 lat w Szpitalu Uniwersyteckim w Lille, a obecnie ordynator Oddziału Medycyny Naczyniowej i Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Serca i Płuc Szpitala Uniwersyteckiego, od 2015 r. do 2015 r. była honorowym prezesem Francuskiej Federacji Kardiologii. 2019 r., a następnie ustanowił dotację na finansowanie „Praca dla kobiecych serc„Wraz z Thierrym Drilhonem w 2020 r. Rok później uruchomiła pierwszą edycję „Bus du Coeur des Femmes”, autobusu, który kursuje przez kilka dużych miast we Francji, aby spotykać się z kobietami w niepewnej sytuacji i oferować im szansę Badanie układu krążenia.

READ  Henipawirus Langya: Co wiemy o nowym wirusie spowodowanym możliwą chorobą zwierzęcą w Chinach

„Większość chorób można leczyć, ale najgorsze jest ich ignorowanie”.

„Dzięki Agirowi pour le Coeur des Femmes i Thierry’emu Drilhonowi jesteśmy stale czujni na każdym etapie Bus du Coeur des Femmes. (…) Prawie połowa kobiet nie poddaje się mammografii ze strachu przed diagnozą, brakiem czasu, zapomnieniem itp. Ale „Trzeba wiedzieć i działać tak szybko, jak to możliwe. Większość chorób można leczyć, ale najgorsze jest ich ignorowanie. „

Ha Rak został zdiagnozowany „wcześnie” Regularnie wykonywała też mammografię. To wczesne wykrycie będzieDaj mi maksymalną szansę na wyzdrowienie. Więc proszę, Posłuchaj siebie, zbadaj siebie, Znajdźcie czas dla siebie drogie Panie, nie zaniedbujcie go objawy ostrzegawcze, Małe znaki, które ci to mówiąUważaj, może powinienem się skonsultować„Niektóre rzeczy nie mogą czekać. Jutro może być za późno”.