Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skarga na napaść na tle seksualnym przeciwko księciu Andrew została dopuszczona przez amerykański wymiar sprawiedliwości

Było to co najmniej o decyzji sądu amerykańskiego. Prawnikom księcia Andrzeja nie udało się zdymisjonować sędziego sądu federalnego na ManhattaniePozew cywilny dotyczący „napaści na tle seksualnym”, złożony w Nowym Jorku przez Virginię Joffrey, dotyczący faktów z 2001 r., gdy była jeszcze nieletnia.

W swoim orzeczeniu sędzia Lewis Kaplan uważa, że ​​wniosek o oddalenie powództwa cywilnego, złożony przez Virginię Joffrey, ofiarę przestępstw seksualnych na rzecz amerykańskiego finansisty Jeffreya Epsteina, latem 2021 r., powinien zostać „Odrzucony pod każdym względem”. Jesienią powiedział, że jeśli dojdzie do procesu, to można to zrobić Od września do grudnia 2022.

W skardze pozwana twierdzi, że książę: „napaść seksualna” Trzy razy w 2001 roku, kiedy miała zaledwie 17 lat i nazywała się Virginia Roberts. Fakty miały mieć miejsce w Londynie, Nowym Jorku i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, w rezydencjach pary utworzonej przez amerykańskiego milionera Jeffreya Epsteina i brytyjskiego bywalca Jeslyna Maxwella, oboje przyjaciół księcia Andrzeja.

Jeffrey Epstein, osobowość grupy odrzutowej, popełnił samobójstwo w więzieniu na Manhattanie w sierpniu 2019 r., na krótko przed procesem o przestępstwa seksualne. Jego towarzyszka i partnerka od trzech dekad, 60-letnia Ghislaine Maxwell, jest więziona od lata 2020 roku. Został skazany w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku za handel nastoletnimi dziewczynami na korzyść Jeffreya Epsteina i znosić dziesięciolecia więzienia.

Zdjęcia świadczą o ich bliskości

Prawnicy księcia dokładali wszelkich starań od prawie sześciu miesięcy, aby zablokować skargę Virginii Joffrey, która domaga się odszkodowania pieniężnego, twierdząc, że jest to zgodne z prawem. ” Nieprawidłowo „.

61-letni książę, który ze swojej strony nie był sądzony, zaprzeczył temu „Zdecydowanie” Atakuje Virginię Roberts i twierdzi, że nawet tej małej dziewczynki nie pamięta.

Jednak wiele szeroko rozpowszechnionych fotografii potwierdza pokrewieństwo między Andrew, Jeffreyem Epsteinem, Ghislaine Maxwell i Virginią Geoffrey, w tym zdjęcie z 2000 roku przedstawiające amerykańskiego finansistę, brytyjskiego działacza społecznego i księcia podczas wyprawy myśliwskiej we wschodniej Anglii. Inne zdjęcie pokazuje Andrew i Virginię Joffrey trzymających się w pasie, wszyscy uśmiechnięci, z Ghislaine Maxwell w tle.

READ  Egipt, Liban i Sudan.. Krajom tym grozi brak żywności z powodu konfliktu

Na poziomie cywilnym prawnicy księcia polegali na umowie z 2009 roku pomiędzy Jeffreyem Epsteinem i Virginią Jeffrey, również rzekomą ofiarą pasażera linii lotniczych.

Przeczytaj także Jaka jest rola Ghislaine Maxwell w sprawie Jeffreya Epsteina?

W poniedziałek 3 stycznia nowojorscy sędziowie ogłosili to, dotychczas tajne, rozporządzenie, zgodnie z którym Virginia Joffrey otrzymała od Jeffreya Epsteina 500 000 dolarów. Zgodnie z umową podpisaną na Florydzie dwanaście lat temu, Virginia Joffrey zobowiązała się nie pozywać Jeffreya Epsteina ani„Inni potencjalni winowajcy” w jego otoczeniu.

Książę Andrzej nie jest „włączony” w umowę

Nazwisko i tytuł księcia Yorku nie są wymienione w tym dokumencie kontraktowym, ale uważa się, że obrona Andrzeja chroni Jeffreya Epsteina i wszystkich jego krewnych, a tym samym księcia.

Wręcz przeciwnie, prawnicy Virginii Joffrey odpowiedzieli, że Andrew nie jest „Pokryty” Zgodnie z tą umową, że „nie cytuj” który „nie wiedziałem” w 2009.

31 grudnia sędzia z Manhattanu zdymisjonował Kolejna nieważna prośba złożona przez Andrew, ponieważ Virginia Joffrey nie mogła złożyć skargi w Stanach Zjednoczonych, ponieważ… „Zyje” w Australii.

Świat z AFP