Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skąd wiesz, że jesteś zarażony?

Skąd wiesz, że jesteś zarażony?

Sobota, 23 lipca, Tedros Adhanom Ghebreyesus, Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia. Małpia ospa powiedział „Pogotowie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. I nie bez powodu epidemia szybko się rozprzestrzenia.

Do 23 lipca zgłoszono ponad 16 000 przypadków w 75 krajach i terytoriach. W sumie choroba spowodowała 5 zgonów, z których wszystkie odnotowano w Afryce. We Francji na dzień 21 lipca zidentyfikowano 1567 potwierdzonych przypadków.

Transmisja z osoby na osobę następuje podczas długotrwałego kontaktu twarzą w twarz, poprzez kropelki (ślina, kichanie, rozpryski), a także przez płyny ustrojowe, zmiany skórne lub wewnętrzne błony śluzowe, takie jak jama ustna, jak opisuje Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Leków (ANSM). Może się to również zdarzyć przez przedmioty, które zostały skażone przez pacjenta, takie jak odzież lub pościel. »

Czujność w przypadku podejrzanego szkodnika

Jak podkreślają autorzy ostatnie badania Przeprowadzony na 528 pacjentach i opublikowany w „New England Journal of Medicine”, „Aktywność seksualna, głównie wśród homoseksualnych lub biseksualnych mężczyzn, jest zdecydowanie najbardziej podejrzanym sposobem przenoszenia wirusa”.

Zwłaszcza, że ​​„DNA wirusa jest wykrywalne” przez PCR W nasieniu w 29 z 32 przebadanych przypadków potwierdza tę hipotezę. »

Ale zmiany skórne są najczęstszym objawem choroby. Generalnie umożliwiają diagnozę kliniczną. Badanie to ujawniło bardzo zróżnicowane miejsca występowania tych zmian: okolice odbytu i narządów płciowych w 73% przypadków, tułów, ręce lub nogi (55%), twarz (25%), dłonie i stopy. Od stóp (10%).

Wśród nich niektóre z nich nie zostały opisane, takie jak rany w jamie ustnej i odbycie, które powodują silny ból.

Dlatego „zalecamy czujność podczas badania kogokolwiek pod kątem ciężkich, nietypowych wysypek, zwłaszcza gdy wysypki są związane z objawami ogólnoustrojowymi, aby uniknąć utraty diagnozy u osób heteroseksualnych” – radzą autorzy. Zauważyli, że „ospa małpy może zarazić każdego”.