Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siły rosyjskie wycofują zapasy starych czołgów T-54, które były produkowane w latach 50

Siły rosyjskie wycofują zapasy starych czołgów T-54, które były produkowane w latach 50

W tej chwili, nawet jeśli siły rosyjskie zamierzają go rozmieścić, według wywiadu brytyjskiego, T-14 Armata, który ma stanowić techniczną przerwę w stosunku do wcześniej wprowadzonych do służby czołgów, jeszcze tego nie zrobił. Jego pojawienie się na Ukrainie … Nie dotyczy to T-62 i wielu z nich [191 selon les estimations] Znajdują się one w regionie Zaporoże [annexée depuis par la Russie] Od maja 2022 r.

T-62 były produkowane na początku lat 60., a T-62 były stopniowo zastępowane przez T-72, które weszły do ​​​​służby w następnej dekadzie. Jednak nie był to pierwszy raz, kiedy rosyjskie wojsko brało udział w walce: tak było w Afganistanie, Czeczenii, a ostatnio w Gruzji. [août 2008].

Jednak niedawno pojawiły się doniesienia, na podstawie filmów opublikowanych w sieciach społecznościowych, że armia rosyjska właśnie wróciła do obsługi starszych transporterów opancerzonych BTR 50, których konstrukcja sięga początku lat 90. 1950. To samo dotyczy samobieżnego działa przeciwlotniczego ZSU -23-4 Shilka, używanego niegdyś przez Armię Czerwoną.

Ale na tym lista się nie kończy. W rzeczywistości inne zdjęcia wskazują, że rosyjskie wojsko właśnie zniszczyło czołgi T-54 [et T-55]zaprojektowany tuż po II wojnie światowej, na bazie czołgu T-34, który odegrał kluczową rolę w walce z siłami nazistowskimi.

W rzeczywistości T-54 zostały sfilmowane podczas transportu koleją z Kraju Nadmorskiego [extrême-orient russe], gdzie znajduje się baza remontowo-magazynowa czołgów 1295. Stamtąd przyjechały T-62, które były wcześniej wysyłane na Ukrainę …

W tej chwili przeznaczenie tych T-54 jest nieznane. Niewykluczone jednak, że wkrótce zostaną one rozmieszczone w regionach Ukrainy znajdujących się obecnie pod kontrolą Rosji.

Według analityków z Zespół ds. Wywiadu Konfliktowego [CIT, une organisation russe indépendante]I Dwa modele T-54 Można było wyrzucić: T-54-3, produkowany w latach 1952-1953 i wyposażony w nową wieżę, a także celownik teleskopowy TSh-2-22, a także T-54B, wypuszczony w 1957 roku, gwintowany D-100 mm 10T2S, stabilizator STP-2 Tsiklone i celownik na podczerwień.

READ  Nowa fala upałów uderza w Hiszpanię i Portugalię

Oczywiście pozbycie się starych zbiorników zawsze może być korzystne [sinon, l’armée russe ne le ferait pas…]. Jednak obudowa T-54 ma kilka wad: Jej pancerz jest niewystarczający [alors que le Royaume-Uni a indiqué qu’il fournirait des obus perforants à uranium appauvri avec les 14 Challengers 2 promis à l’Ukraine] Brakuje im urządzeń kierowania ogniem i komputera balistycznego. Dodatkowo ich system mocowania działa nie jest na poziomie… nie wspominając o używanej przez nich amunicji kal. 100 mm… ani nawet ich stanie mechanicznym, te czołgi są tak stare jak ich węże.

Należy jednak zaznaczyć, że armia ukraińska również korzysta z czołgów tego starego typu, a mianowicie dostarczonych przez Słowenię M55S, w tym pochodnych radzieckiego T-55, który zaczęto produkować od 1958 roku. T-54/55, był zmodernizowany w latach 90. i otrzymał działo L7 / M68 105 mm [à la place de celui de 100 mm]oraz komputer kierowania ogniem i nowy silnik.