Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Serena Williams zawsze myślała o szukaniu równowagi

Serena Williams zawsze myślała o szukaniu równowagi

Howard Fendrich, Associated Press

Wimbledon, Wielka Brytania – Powracając do singli po raz pierwszy od roku, Serena Williams była w świetnym humorze w głównym pokoju przesłuchań w All England Club przed Wimbledonem.

„To trochę surrealistyczne być tutaj ponownie”, powiedział 23-krotny mistrz singli Wielkiego Szlema.

Williams nie rozegrała meczu singlowego od czasu kontuzji prawego uda na Wimbledonie w zeszłym roku w pierwszej rundzie.

Powiedziała, że ​​stała się „ogromnym źródłem motywacji”.

„Nie przeszedłem na emeryturę. Potrzebuję tylko fizycznego i psychicznego powrotu do zdrowia. Nie wiedziałem, kiedy wrócę” – powiedział Williams.

„Wimbledon to oczywiście świetne miejsce (do ponownego nawiązania kontaktu z konkurencją). Poszło dobrze.”

40-latka nie powie, czy będzie to jej ostatni występ w All England Club.

Williams, siedmiokrotna mistrzyni angielskiego trawnika, grała w tym tygodniu debel w Eastbourne, ale jej mecz we wtorek z Harmony Tan będzie bardziej popularny.

Williams na Wimbledonie jako gość. Zdecydowała się tam być „jakoś temu”, mówiąc, że podjęła decyzję przed Rolandem Garrosem, który rozpoczął się 22 maja.

Williams, która była królową WTA, teraz numer 1204, trenowała w piątek na korcie centralnym. Przyjechała w chwili, gdy obecna #1 Iga Świątek kończyła swoją specjalną sesję.

„Chciałem ją poznać, ale wokół było dużo ludzi i nie znam jej zespołu” – powiedział Pole. Nie wiedziałem, jak się zachować”.

Świątek porównał to uczucie do czasu, gdy była młodsza i „zbyt nieśmiała, żeby iść się z kimkolwiek przywitać”.

– To legenda – dodał Świątek. Nikt nie zrobił wiele w tenisie”.

Williams zrobił wiele z tego poza tenisem.

Współpracuje w biznesie z firmą inwestycyjną Serena Ventures. Na froncie rozrywkowym ona i starsza siostra Venus były producentami wykonawczymi filmu „Król Ryszard” ich ojca, który był nominowany do pięciu Oscarów.

READ  Wielkie napięcie między Ericiem Noalo i Yacine Belattar na placu budowy, a Cyrilem Hanounem i ochroną zostali zmuszeni do interwencji (wideo)

„Część mnie uważa, że ​​moje życie jest teraz bardziej o tym niż turniejach. Williams powiedział, że uwielbiam inwestować w firmy. A Oscary były naprawdę zabawne. „

To nie jest jego pierwszy powrót po nieobecności, ani po innych urazach, ani po urodzeniu dziecka.

Williams nigdy nie brała udziału we wszystkich zaplanowanych turniejach, nawet jeśli była na to gotowa.

„Nigdy nie grałem tak szybko, jak wielu innych graczy. Powiedziała, że ​​powiedziałbym, że był nieprzytomny i bardzo mało o siebie dbałem. Wielu ludzi musi się tego nauczyć. Myślę, że tego nauczyli mnie moi rodzice”.