Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ścieki będą monitorowane pod kątem zakażenia koronawirusem, grypą i zapaleniem oskrzelików

Ścieki będą monitorowane pod kątem zakażenia koronawirusem, grypą i zapaleniem oskrzelików

Metodę tę przetestowano podczas pandemii Covid-19 i będzie ona stosowana również w przypadku grypy i zapalenia oskrzelików, w celu monitorowania rozwoju krążenia tych infekcji.

opublikowany

aktualizować


czas czytania :
1 minuta

pracownik w "Woda metropolitalna Tuluzy" Pobierz próbkę, która zostanie wysłana do analizy do laboratorium sieci Obpine w celu ustalenia śladów Covid19 w ściekach.  (Friedrich Schipper/Hans Lukas/AFP)

sumo. To jest imię „Nowy system monitorowania ścieków” Poinformowała o tym dyrektor generalna zdrowia publicznego we Francji Caroline Semmel w czwartek 5 października podczas konferencji prasowej. Teraz będą pobierane i monitorowane próbki ścieków w celu monitorowania rozwoju infekcji wirusowych.

Jeżeli ten nowy rodzaj monitorowania koncentruje się najpierw na Covid-19, dzieje się tak dlatego, że system został już przetestowany pod kątem dostarczania informacji na temat ewolucji tego wirusa. Pierwsze dane opublikowane przez SUM’Eau w czwartkowy wieczór pokazują wyraźne ożywienie epidemii od lata we Francji. Próbka będzie pobierana co tydzień z dwunastu oczyszczalni ścieków w każdym regionie Francji kontynentalnej z wyjątkiem Korsyki i wybierana na podstawie kryteriów reprezentatywności populacji i regionu.

DoAgencja rozszerzy następnie swój nadzór o grypę i grypę Z zapaleniem oskrzelików. Po ostatniej zimie, naznaczonej epidemią Covid-19 i trzeciorzędowym zapaleniem oskrzelików, celem jest: „Lepiej ocenić obciążenie wirusami zimowymi dla zdrowia publicznego i systemu opieki zdrowotnej”.Wyjaśnił dyrektor generalny zdrowia publicznego we Francji. Jednakże zebrane dane, po analizie pobranych próbek, nie mogą służyć jako jedyny wskaźnik pozwalający oszacować rozwój infekcji. Wyniki te zostaną porównane z innymi wskaźnikami opracowanymi przez francuski Urząd ds. Zdrowia Publicznego.

READ  Gwiazdy wędrujące pomiędzy galaktykami wkrótce odkryte przez Teleskop Very Rubin!