Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SCAM – Fałszywe oszustwo związane z kuponem Leclerc powraca

Fałszywe oszustwo związane z kuponami E.Leclerc wraca na Facebooka i zyskuje na popularności. Sieć supermarketów znów jest zagrożona.

Wyjątkowy kupon od 170 euro Do wykorzystania w znakach towarowych E.Leclerc, które zostały zaprezentowane setkom internautów w ten weekend na Facebooku.

W zeszłym roku to oszustwo wymierzone w konsumentów E.Leclerc już mocno uderzyło.

Ale program jest w rzeczywistości oszustwem, pojawia się regularnie w sieciach społecznościowych. Udostępnij publikację Serwis społecznościowy Facebook Stało się powszechne i pozwala na szybkie działanie oszustw.

Proces jest prosty, wystarczy, że klikniesz link, który przeniesie Cię bezpośrednio do strony internetowej z graficznymi ikonami sieci hipermarketów. Aby otrzymać kupon rabatowy, fałszywa witryna zaprasza użytkownika do wypełnienia ankiety. Niestety pozornie nieszkodliwy gest umożliwia hakerom zbieranie pewnych danych osobowych, takich jak dane bankowe, w celu dokonania oszukańczych wypłat. To jest sztuczka phishingowa.

Jak odkrywasz te sztuczki?

Aby mieć świadomość, że padłeś ofiarą próby oszustwa, powinieneś najpierw zweryfikować URL. Błędy ortograficzne lub gramatyczne również mogą postawić Cię na właściwej drodze.

Aby uniknąć dalszych prób oszustwa, można zgłosić fałszywą witrynę za pomocą program Dostosowane stworzone przez rząd.

Jeśli nie uda Ci się wykryć oszustwa, powinieneś oczywiście jak najszybciej skontaktować się z bankiem, aby zgłosić oszustwo i operacje, które można przeprowadzić.

READ  Koronacja Karola III: Jean-Luc Mélenchon krytykuje „napój upadającej monarchii”