Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Samotny wilk” ISIS przemieszcza się w Nowej Zelandii, raniąc sześć osób

Sześćdziesiąt sekund po tym, jak zaczęli dźgać klientów w supermarkecie w Auckland, Napastnik sympatyzujący z Państwem Islamskim (IS) został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji Nowej Zelandii w cywilnych ubraniach odpowiedzialnych za ich inwigilację. Został okradziony z tego centrum handlowego długim nożem, ale zdążył zranić sześć osób, z których trzy były w sobotę w stanie krytycznym.

« To szokujące, że mógł wyrządzić tyle krzywdy w minutę, samym nożem. Ale myślę, że policja weszła tak szybko, jak mogła i ostatecznie zapłaciłaże to cena jego działań »– skomentował to Phill Goff, burmistrz miasta liczącego nieco ponad 1,5 miliona ludzi na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii.

czasownik lament « podłyI drże totestowalny » do której doszło w piątek po południu na zachodnich obrzeżach miasta, premier Jacinda Ardern potwierdziła w swoim wystąpieniu w prasie, że tragedia sięga « Osoba bez religii, kultury czy rasy. Tylko on jest odpowiedzialny za swoje czyny.” Nalegała, zanim zasugerowała, że ​​motywy agresora były dobre « Brutalna i inspirująca ideologiaE z grupy EI ».

NSi Ardern nie był w stanie podać więcej informacji na temat napastnika, który został przedstawiony jako „S” w prasie nowozelandzkiej, na podstawie wcześniejszego orzeczenia sądu przeciwko niemu. Ale trzydzieści rzeczy były dobrze uważane za… “Samotny wilk” Jest postrzegana jako zagrożenie przez władze kraju – potwierdził premier, który przyznał również, że miał wcześniej osobistą wiedzę na temat jej sprawy. Niedawno zwolniony za kaucją S jest stale obserwowany przez policję, w tym uzbrojony zespół taktyczny i Narodowe Służby Bezpieczeństwa.

wyznanie impotencji

W zabójczy piątek klienci podążali za nim tuż po opuszczeniu jego domu w Glen Eden na odliczanie, oddalonego o 3 mile. « nie arrzeczywistośćże to jest to, że gdy monitorujesz kogoś 24 godziny na dobę, nie jest to możliwetrzy zdjęciaże togratisy Dla mnie NSpięćże to od niego »Komisarz policji Andrew Koster skomentował przyznanie się do impotencji.

READ  W obliczu upałów w Dubaju spada fałszywy deszcz

Mężczyzna wzbudził podejrzenia policji w 2016 roku, pięć lat po przybyciu do Nowej Zelandii, o czym zgłoszono już w zeszłym miesiącu Herold NZ. Brutalne treści zamieszczane wówczas na jego koncie na Facebooku świadczyły m.in. o jego wsparciu dla terrorystów, którzy dokonali zamachów w Paryżu i Brukseli.

Masz 59,78% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.