Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że wariant delta nie powodował poważniejszych stanów u dzieci

Z rosnącym niepokojem na całym świecie, Rosnąca liczba dzieci hospitalizowanych z powodu wirusa Corona, amerykańskie badanie twierdzi, że Delta nie powoduje poważniejszych przypadków niż
COVID-19 u dzieci i młodzieży w porównaniu z innymi zmiennymi. Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC), wiodąca w kraju federalna agencja zdrowia publicznego, przeanalizowały dane pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 w 99 hrabstwach w 14 stanach, obejmujących około 10% populacji amerykańskiej.

W szczególności agencja porównała okres od początku marca do połowy czerwca z okresem od połowy czerwca do końca lipca, kiedy dominował wariant delta w Zjednoczone państwo. Między tymi dwoma okresami wskaźnik hospitalizacji dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 17 lat
Już pomnożone przez pięć. Ale „odsetek dzieci i młodzieży hospitalizowanych z poważnymi chorobami”, na przykład na oddziale intensywnej terapii, „był podobny przed i w okresie dominacji delty”.

Szczepionki nadal chronią nastolatki przed deltą

Szczegółowo, z 3116 dzieci i młodzieży hospitalizowanych w ciągu trzech i pół miesiąca przed Deltą około 26% zostało przyjętych na oddział intensywnej terapii, 6% podłączono do respiratora, a mniej niż 1% zmarł. po, po DeltaSpośród 164 hospitalizacji zarejestrowanych w ciągu półtora miesiąca około 23% zostało przyjętych na oddział intensywnej terapii, 10% było pod respiratorem, a mniej niż 2% zmarło. Zatem różnice między tymi dwoma okresami nie są istotne statystycznie. CDC zauważa jednak, że liczba dzieci z ciężkimi przypadkami choroby była niewielka od połowy czerwca do końca lipca, co ogranicza znaczenie dokonanych porównań. Podkreślają, że dane będą musiały być nadal ściśle monitorowane w przyszłości.

Praca ta pokazuje również, że szczepionki nadal chronią młodzież przed delta: wskaźniki hospitalizacji były około dziesięciokrotnie wyższe dla zaszczepionych nastolatków niż dla tych, które nie zostały zaszczepione w okresie kontroli delta. W Stanach Zjednoczonych nastolatki mogą otrzymywać zastrzyki Pfizer od 12 roku życia.

READ  U delfina znaleziono nowego wirusa, a naukowcy obawiają się epidemii

„Coraz więcej dzieci choruje na Covid-19, ponieważ choroba rozprzestrzenia się bardziej”

Ponadto drugie badanie opublikowane w piątek wykazało, że szczepienie dorosłych zwykle chroni dzieci przed zakażeniem. Zbadano wizyty na izbie przyjęć oraz liczbę hospitalizacji w całym kraju w sierpniu.

W stanach o niższym zasięgu szczepień w populacji ogólnej liczba wizyt dzieci i młodzieży w izbie przyjęć była trzykrotnie wyższa niż w stanach o niższym poziomie zaszczepienia. A liczba hospitalizacji prawie 4 razy. „Więcej dzieci zapada na COVID-19, ponieważ choroba rozprzestrzenia się bardziej” – powiedziała w czwartek dyrektor CDC Rochelle Wallinsky, odnosząc się do tych dwóch badań. Według niej z jednej strony wykazują one, że „szczepienie jest skuteczne”, a z drugiej „nie nastąpił wzrost nasilenia choroby u dzieci”.