Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samochód wjechał w pieszych na przejściu dla pieszych, raniąc 19 osób, w tym dwie – Liberalna

Samochód wjechał w pieszych na przejściu dla pieszych, raniąc 19 osób, w tym dwie – Liberalna

W piątek 1 marca w Szczecinie samochód wjechał w pieszych. Kierowca, który jest w trakcie leczenia psychiatrycznego, został zatrzymany. „To nie jest akt terroryzmu” – zapewnia polska policja.

Na razie nie jest jasne, czy było to celowe działanie, czy wypadek. W piątek, 1 marca, 19 osób zostało rannych w wyniku zderzenia samochodu osobowego z osobami przechodzącymi przez przejście dla pieszych w Polsce. Wśród nich są Sześcioro dzieci i dwójka są w stanie krytycznym– powiedział reporterom burmistrz Adam Rudowski. Ten ostatni dodał, że kierowca został zatrzymany po ucieczce.

„To nie jest akt terroryzmu”.Rzecznik szczecińskiej policji Paweł Pankau powiedział jednak dziennikarzom, że podejrzanym był m.in „33-letni obywatel Polski”. Według niego, „Wstępna analiza wykazała, że ​​nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków” Wyjaśnił. Wieczorem ujawniono pierwsze elementy śledztwa. „wykazał, że leczył się psychiatrycznie przez cztery lata”, Marek Jaszczan, zastępca komendanta wojewódzkiego policji, bez szczegółów powiedział reporterom o zażywaniu narkotyków niezdolnych do prowadzenia pojazdów.

Konflikt

Do wydarzeń doszło około godziny 15:30 w północno-zachodnim mieście Szczecinie, na granicy z Niemcami. Według polskich mediów Gazety WyborczejKierowca jechał „prędkość” W sercu tego 400-tysięcznego miasta.

Według świadków, cytowanych przez polską prasę, kierowca, który dojechał do skrzyżowania, potrącał osoby na chronionym przejściu, chodniku i torze tramwajowym. Po przekroczeniu skrzyżowania uciekł swoim samochodem, a około kilometr dalej trzy pojazdy zderzyły się, raniąc ich kierowców.

Aktualizacja: O 18:19, z nową liczbą ofiar; O 20:45 dodano pierwsze elementy śledztwa.

READ  Administracja osób ubiegających się o azyl była izolowana