Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rzepa czy narwal?  Widzieliśmy ten nieprawdopodobny film, w którym Zełenski gra cesarza (z udziałem Van Damme’a)

Rzepa czy narwal? Widzieliśmy ten nieprawdopodobny film, w którym Zełenski gra cesarza (z udziałem Van Damme’a)

  • Który jest długo oczekiwany Napoleon Film napisany przez Ridleya Scotta zostanie pokazany na francuskich ekranach w środę.
  • Cesarz Francji zainspirował wielu reżyserów od chwili powstania kina. W zdumieniu Rzewskiego przeciwko NapoleonowiZostał wydany w Rosji w 2012 roku, a wykonuje go Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent Ukrainy.
  • 20 minut Obejrzałem tę komedię, która przywodzi na myśl „tandetne” francuskie komedie z lat 70. i przeprowadziłem wywiady z dwoma profesjonalistami z bardzo różnych dziedzin.

Od Alberta Dieudonnégo w filmie „Abel Gance” z 1927 r. do… Joaquin PhoenixW „przeboju kinowym” Ridleya Scotta, który wchodzi do kin w środę, pokolenia aktorów wcielały się w Napoleona. Niezwykła podróż Cesarz francuski Zainspirował Prace o różnej jakościale rzadko OFNI (obiekt filmowy nieznany), taki jak Rzewskiego przeciwko Napoleonowi (Rzewski Protif Napoleon W oryginalnej wersji), wyreżyserowany przez rosyjsko-amerykańskiego Mariusa Weissberga, a wydany w Rosji w styczniu 2012 roku.

Oryginalność tej krótkiej komedii (zaledwie godzina i 19 minut, ale to już za dużo) zbudowana jest na sprośnych gagach podszytych homofobią, anachronizmami i teatralnością aktorów: korsykańskiego stratega, mającego obsesję na punkcie kobiecych podbojów co najmniej w równym stopniu co terytorialność ( jego wybryki we Włoszech to nawet oryginalne Krzywe Wieże w Pizie…) w interpretacji Wołodymyra Zełenskiego.

Obecny prezydent Ukrainy, który stał się symbolem oporu Od inwazji rosyjskiej w lutym 2022 rBył wówczas znanym aktorem, który dzielił życie między Kijowem a Moskwą. „Ten film nawiązuje do niektórych komedii, które Rosjanie wciąż cenią” – mówi Joel Chapron, który specjalizuje się w zimnych filmach. Ten rodzaj humoru przeprowadził „KVN”. » Na początku pierwszej dekady XXI wieku Zełenski i jego gang Kwartał 95 Odniósł wielki sukces w tym popularnym serialu komediowym. „Widzimy seriale komediowe, które naśmiewają się z realiów życia codziennego, filmy, piosenki i postacie” – kontynuuje Joel Chapron, również pracownik naukowy na Uniwersytecie w Awinionie.

„Jeśli chodzi o Raevsky’ego, to postać wymyślona w latach czterdziestych XX wieku. Mówi gładko, kokieteryjne i chce być bohaterski. Było wiele filmów inspirowanych tym, co pierwotnie było sztuką teatralną, i stawały się one coraz bardziej filmami satyrycznymi. Dzięki temu według historii, której współautorem jest Zełenski, dostaliśmy „Do końca. W Rosji są tylko bardzo znani aktorzy. Nie wiem, ile im płacono za grę w tym buszu”.

READ  „Głupia rozrywka”: ten aktor odmówił zagrania w „Gwiezdnych wojnach” – Actus Ciné

Lew Tołstoj cofa się w czasie

Zabieramy się do pracy, już czas. Proszę zachować skupienie i przepraszam za „ujawnienie”: Po klęsce w bitwie pod Moskwą we wrześniu 1812 r. armia cara Aleksandra I zdecydowała się oddać Moskwę siłom cesarskim. Ale Rosjanie zamierzają otoczyć wroga, przebierając pułkownika Rejevskiego z pomocą pisarza Lew Tołstoj (Poznał się w przyszłości od urodzenia w 1828 r.). Genialny pisarz towarzyszy swojemu nowemu przyjacielowi w czasie, a pod koniec filmu niespodziewanie pojawia się na latającym dywanie. Wizja ta, w połączeniu z wątpliwymi efektami specjalnymi, pozostawiła trwały ślad w naszych siatkówkach.

Oczywiste jest, że Napoleon zakocha się w szpiegu, co doprowadzi do niezliczonych rozdzierających serce nieporozumień. Chociaż jesteśmy zbyt zajęci odpieraniem ataków lubieżnego cesarza, nasze piękne rosyjskie serce znajduje czas, aby zakochać się w Nataszy Rostowie (bohaterce powieści). wojna i pokój Przez Tołstoja), przebrała się za mężczyznę, aby zinfiltrować Gwardię Cesarską! Maski spadną po walce jak Bud Spencer i Terrence Hill, Moskwa spłonie, bo Z sesji BDSM Rejevsky, świeżo poślubiony Napoleonowi, wyruszy na ratunek swojej ukochanej.

Wszystko kończy się „szczęśliwym zakończeniem” wersji carskiej: po wycofaniu się z Rosji cesarz przypadkowo spotyka dwójkę zakochanych, którzy przyjechali jako turyści na Montmartre, żeby zobaczyć Wieżę Eiffla (miejmy nadzieję, zamierzony anachronizm) i ci piękni ludzie, ramię w ramię, zmierzają ku uśmiechniętej przyszłości.

„Maski, które dziś nie mają już odbiorców”.

Kiedy pojawiają się napisy końcowe, następuje sesja francuskiego kankana w mocnym tle Moskwa Napisał: Dashengiz Khan Po niepotrzebnym błędzie natychmiast pojawia się pytanie: Czy widzieliśmy mimowolnie wywołującego wesołość nanara, czy zwykłą rzepę? „To coś na granicy jednego i drugiego” – mówi Julien Gauthier, współautor tego artykułu. Nanarland.com, strona ze złymi i przyjaznymi filmami. Gdybym miał to zrecenzować, dałbym pewnie 1/5. Na papierze koncepcja wydaje się imponująca, szczególnie w obliczu niespodziewanej obecności Jean-Claude’a Van Damme’a. Ale ostatecznie to nadal bardzo boli. Przypomina mi francuskie czy włoskie komedie z lat 70., z poczuciem humoru, które od tego czasu niewiele ewoluowało. »

READ  Na wystawie - „Zabójcy księżycowego kwiatu”, „Trudny rok”, „Zgoda”, „Narzeczona poety”…

w Nanarlandzie, Rzewskiego przeciwko Napoleonowi Niewykluczone, że znajdzie swoje miejsce w kategorii „komedii pouet pouet”, obok dzieł bezkonkurencyjnych Fuhrer jest wściekły I na podstawie Moja żona ma na imię Mauricew reżyserii Jean-Marie Bouary’ego, od którego nasz rosyjski film czerpie swoje szalone tempo.

Nic się nie dzieje, ale ani na chwilę się nie kończy – ładnie podsumowuje Julien Gaultier. Historie o przebieraniu się i o facecie, który zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest facetem, ale bardzo słabo przebranym, to świetna klasyka. Ale tutaj nakręcili cały film wokół tego pomysłu. To prawie Max Pikas. Wszyscy myślą tylko o seksie. Dziś te maski nie mają już odbiorców. »

JCDV wydaje się równie subtelny, co bezużyteczny. – Zrzut ekranu

W dalszym ciągu będziemy się starali wyeksponować niektóre atuty tej produkcji, z której niestety udało nam się zrozumieć jedynie odniesienia do kultury zachodniej (wielokrotne próby Ładna kobieta„Hasta la vista”. Terminatorze 2, Lilo biedaka Bezpośrednio z Piąty element):

  • Najbardziej prawdopodobny fragment: Kilkakrotnie aktorzy bez ostrzeżenia zaczynają tańczyć w stylu Bollywood. Ale nie ma lepszego momentu muzycznego niż wykonanie piosenki Napoleona/Zełenskiego A jeśli Cię tam nie ma Autor: Joe Dassin, kiedy cesarz odwiedza ukochanego szpiega, który w tym momencie filmu jest uwięziony. „I kontynuujemy wspaniały klasyk w języku hiszpańskim Konkurs, konkurs, konkurs „Które również pojawia się znikąd” – uśmiecha się Julien Gaultier.
  • Napis, który nie służy żadnemu celowi: Jean-Claude Van Damme pojawia się przez około 1 minutę i 30 sekund po pół godzinie filmu. Nosi stary kostium i rozmawia po francusku, a potem po angielsku z Reżewskim, który mówi tylko po rosyjsku. Szpieg odzyskuje mundur JCVD ​​już po krótkiej, sugerowanej bitwie. Po co zawracać sobie głowę układaniem choreografii, skoro można sfilmować zamykające się drzwi i dodać dźwięki walki? Czy Belg, który nie był zbytnio zmartwiony, przyszedł ukryć się pomiędzy dwiema sesjami „wideo na żywo”? Oczywiście, że nie, jak donosiła ówczesna prasa rosyjska, wskazująca, że ​​mistrzem Krwawe sporty Po prostu poprosił o odszkodowanie za przelot i zakwaterowanie w dużym mieszkaniu w centrum Kijowa, mieście, które według tego samego źródła szczególnie cenił ze względu na swój nocny urok.
  • Skład Zełenskiego: Ze stylistyki filmu gra ukraińskiego prezydenta bliższa jest nadpobudliwości Christiana Claviera (Były tłumacz samego Napoleona). goście Z monologu Charlesa Bronsona w Odysei Strażnik w mieście. „Nie możemy powiedzieć, że jest złym aktorem, ale trzeba zobaczyć, co gra” – podsumowuje Julien Gauthier. Nie ma jednak nic do powiedzenia na temat jego całkowitego udziału, czy to wyłaniania się z wód jeziora z kwiatem w dłoni, czy też włączenia się w taneczną bitwę w sercu moskiewskiego pałacu.
  • Napoleon patrzy z Rosji: Cesarz, tu pogrążony w cieniu Rzewskiego, prawdziwego bohatera filmu, jawi się raczej jako postać niezdarna niż prawdziwy antagonista. „Nawet jeśli pokonali go z Aleksandrem I, Rosjanie mają prawdziwy szacunek dla charakteru tego człowieka, który podbił prawie całą Europę, zanim w ich kraju stracił zęby” – mówi Joel Chapron. Wcale nie są wobec niego tak mściwi, jak wobec Hitlera. »
READ  Pogrzeb Emmanuela Mutaza (Pierwszy pocałunek): drugoplanowa gwiazda Heleny i chłopców Jean-Luc Azoulay

Wraz ze specjalistą od kina rosyjskiego zakończyliśmy wyczarowywanie tego dziwnego obiektu filmowego, który zgromadził odpowiednio 918 800 i 457 700 widzów w kinach rosyjskich i ukraińskich. „Nie jest to coś wyjątkowego, ale nie jest źle” – mówi. Joel Chapron kontynuuje: „Dziś ta praca znajduje się głęboko w archiwach i nie ma zamiaru ujrzeć światła dziennego ani w Rosji, ani na Ukrainie”. Ale nawet dwa lata po premierze nie wiem, czy Zełenski zgodziłby się zagrać w tym filmie Donbas Półwysep Krymski pozostawiono stronie rosyjskiej. »

Jedenaście lat później bezsensowne wybryki tamtej epoki ustąpiły miejsca tragedii wojny. Część przedstawicieli opuściła Rosję, inni pozostali lojalni wobec Putina. Jeśli chodzi o bohatera, Pawła Derewiankę (znanego jako Rżewski), grozi mu dziesięć lat więzienia, jeśli zostanie skazany w tajemniczej sprawie o oszustwo związane z kryptowalutą. I Jean-Claude Van Damme W tym wszystkim? Na początku października pojawił się w nagraniu wideo Ministerstwa Obrony Ukrainy, które podziękowało Belgii za wsparcie w konflikcie.