Rumunia: Podsumowanie zwycięstwa, które pozdrawia Czerwone Diabły na Euro 2024

Pod presją pierwszej porażki ze Słowacją (1:0) Belgom wystarczyły dwie minuty, aby uspokoić cały kraj w sobotę 22 czerwca w Kolonii. Od drugiej minuty Youri Tielemans oszukał Florina Natiego po doskonałym podaniu Romelu Lukaku na skraju pola karnego.

W meczu, w którym szanse z obu stron były zwielokrotnione, podopieczni Domenico Tedesco w końcu zdołali się ukryć. Jeżeli bramka Lukaku w drugiej połowie nie została uznana, bramka Kevina De Bruyne’a została uznana na koniec meczu.

Zwycięstwo (2:0) pozwala Belgom na powrót do rywalizacji w grupie E, gdzie po dwóch dniach wszystkie zespoły mają na koncie 3 punkty. Wszystko rozstrzygnie się podczas dwóch ostatnich meczów, w których w środę 26 czerwca zmierzą się Belgia z Ukrainą i Rumunia ze Słowacją.

O czym pamiętać

• Lider: Kevina De Bruyne’a

Nadal wiele od niego oczekujemy. Podczas gdy w sobotni wieczór Belgowie praktycznie walczyli o utrzymanie się w rywalizacji, Kevin De Bruyne zareagował doskonale.

Zawsze (lub prawie zawsze) dobry strzał, kapitan Czerwonych Diabłów myślał, że w przerwie zaliczył asystę Romelu Lukaku, który ostatecznie został uznany za spalonego. To on ostatecznie bronił swojej drużyny pod koniec meczu, czując cios po wybiciu długiej piłki od własnego bramkarza.

To ma sensOdchodzi z trofeum zawodnika meczu.

1-0, 2H Na lewo od rumuńskiego pola karnego Jeremy Doku podwaja podania, po czym posyła Romelu Lukaku na piłkę. Odwrócony tyłem do bramki belgijski napastnik podaje w kierunku Youriego Tielemansa, który strzela nieoznakowany zza pola karnego i zaskakuje Florina Neitę.

2:0, 80H Po bardzo długim wybiciu belgijskiego bramkarza Koena Casteelsa rumuńska obrona była zaskoczona i zobaczyła Kevina De Bruyne zmierzającego w stronę bramki. Kapitan Belgii w ostatniej chwili dotknął piłki, wyprzedzając wyjście Neity i posłał piłkę do siatki.

READ  Eliminacje UEFA Euro 2023 — Espoire Francja — transmisje na żywo

Takie jak liczba punktów każdej drużyny w piątej grupie po dwóch dniach. Wszyscy wygrali po jednym meczu i jeden przegrali. Nigdy wcześniej w zawodach Firma danych Opta potwierdza.

Mogliśmy strzelić więcej. Musimy pracować, aby lepiej zakończyć naszą pracę. » Youri Tielemans, pierwszy belgijski król strzelców mistrzostw Europy, może mimo wszystko być trochę sfrustrowany, widząc, jak jego zespół marnuje tak wiele okazji.

Wynik, nieuznany gol, obrona na linii bramkowej, parada szans we wszystkich kierunkach… Belgia i Rumunia będą jednym z najbardziej emocjonujących meczów, jakie oglądałem od początku Mistrzostw Europy.

Romelu Lukaku na Mistrzostwach Europy 2024 nie strzelił jeszcze żadnego gola. W sobotni wieczór po raz trzeci w rozgrywkach nie udało mu się zdobyć bramki. Kevin De Bruyne strzelił i myślał, że dał swojej drużynie dwa gole wcześniej, ale sędzia wideo zdecydował inaczej. Nic.