Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RPT-Poland- „Mamy władzę”: Marsz przeciwko homoseksualizmowi w Kdańsku – 28.05.2022 20:30

(Powtórz z wyjaśnieniem w akapicie 1)

GDAŃSK, Polska, 28 maja (Reuters) – Tysiące Polaków protestowało w sobotę przeciwko homoseksualizmowi w portowym mieście Gdańsk, gdzie aktywiści zbierali się przez siedem lat i skandowali w tym roku „Mamy władzę”. .

Wymachując tęczowymi flagami społeczności LGBTQ+ oraz niebieskimi, różowymi i białymi flagami osób transpłciowych, protestujący przemaszerowali przez północne miasto: „Kochamy, nie wojnę” i „Jezus będzie szedł z nami”.

Rzecznik policji powiedział, że w marszu wzięło udział około 7500 osób.

Sabina Joke, lat 24, powiedziała: „W Polsce bardzo trudno być dziwakiem, więc dobrze jest znaleźć miejsce, w którym można być sobą.

Prawa homoseksualistów są kwestią sporną w Polsce z większością katolicką, gdzie u władzy nacjonaliści uczynili tak zwaną „ideologię LGBTQ +” głównym tematem tych kampanii wyborczych.

Konserwatyści religijni zaciekle sprzeciwiają się ideologii mającej na celu zniszczenie tradycyjnej rodziny, podczas gdy Polacy liberalni mówią o dyskryminacji.

Kilku demonstrantów sprzeciwiło się marszowi, niosąc różańce i transparent wrogie „lobby” LGBTQ + – co według nich jest próbą wykorzystywania seksualnego dzieci – które zostało odrzucone przez organizacje praw człowieka.

„Nie jestem przeciw homoseksualistom, to po prostu zwykli ludzie, tacy jak my” – powiedziała Margaret, dysydentka. „Ale nie chcę, żeby dotarli do naszych dzieci”.

Dla Nikodema Mrożka, 40-letniego matematyka, który od początku brał udział w corocznym marszu, stosunek do osób LGBTQ+ w Polsce poprawi się, nawet jeśli niektórzy politycy nadal będą demonizowani.

„Nastroje społeczności (ludzi) poprawiają się, ale sytuacja polityczna się pogarsza” – powiedział przed marszem.

(Raport Isabelli Ronki i Heidi Belluccif w Gdańsku; wydanie francuskie Elizabeth Pino)

READ  Konflikt prawny z UE: „Polska w końcu się wycofa”