Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozprzestrzenianie się Covida rośnie „umiarkowanie” w Auvergne-Rhône-Alpes

Rozprzestrzenianie się Covida rośnie „umiarkowanie” w Auvergne-Rhône-Alpes

Liczba przypadków

według Zdrowie publiczne FrancjaW tygodniu od 11 do 17 września w regionie Owernia-Rodan-Alpy potwierdzono 4390 przypadków, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z poprzednim tygodniem (4057). Należy pamiętać, że w tygodniu od 28 sierpnia do 3 września zarejestrowano 2847 przypadków.

W Puy-de-Dôme potwierdzono 303 przypadki. Jest ich 151 w Aller, 56 w Cantal, 97 w Haute-Loire.

Runa jest na czele

Odsetek osób, które uzyskały pozytywny wynik testu, jest wyższy w Rodanie (70/100 000 mieszkańców), Isère (61/100 000 mieszkańców) i Loirze (59/100 000 mieszkańców). Stawki w pozostałych departamentach wahają się od 39 w Sabaudii do 47/100 000 mieszkańców w Górnej Sabaudii. Jednak „wskaźniki te należy interpretować ostrożnie, ponieważ uwzględniają jedynie przypadki potwierdzone laboratoryjnie, a stosowanie testów różni się w czasie i miejscu”.

Szczepienia i maseczki: W obliczu „skoku” Covid-19 Minister Zdrowia szczegółowo wyjaśnia swoją strategię

Przypadki awaryjne

W tym samym okresie w regionie zgłoszono 449 wizyt na izbie przyjęć (w każdym wieku) z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w porównaniu z 433 wizytami odnotowanymi w poprzednim tygodniu. Po przyjęciu na izbę przyjęć odnotowano 135 hospitalizacji.

Osoby dotknięte

Rozprzestrzenianie się Covid-19 dotyka wszystkie grupy wiekowe, ale najwyższe wskaźniki wykrywalności w dalszym ciągu dotyczą osób w wieku powyżej 75 lat, czyli „populacji najbardziej narażonej na rozwój poważnych postaci choroby”.

przypomnienie

objawy

Główne objawyObjawy, połączone lub izolowane, Covid-19 są takie same, jak w przypadku ostrych infekcji dróg oddechowych: gorączka lub uczucie gorączki, dreszcze i pocenie się; Objawy ze strony układu oddechowego: kaszel, duszność, ból gardła, uczucie ucisku w klatce piersiowej i przeziębienie. Bóle głowy, bóle i niezwykłe zmęczenie. Biegunka.
W przypadku Covida sugestywnymi objawami są również nagła utrata węchu (bez zatkanego nosa) i/lub całkowity zanik smaku.
U osób starszych bliskie osoby mogą zauważyć nagłą zmianę stanu ogólnego, pojawienie się lub pogorszenie sprawności umysłowej, stan splątania, częste upadki, szybkie pogorszenie rozpoznanej już choroby.

READ  Szczepionka donosowa będzie w stanie zapobiegać wszystkim rodzajom transmisji i będzie skuteczna przeciwko wszystkim wariantom!

Lekarz pierwszego kontaktu został zawieszony w celu konsultacji w sprawie statusu szczepień Emmanuela Macrona

Gesty bariery

W przypadku wystąpienia sugestywnych objawów lub kontaktu z osobą wykazującą objawy ważne jest stosowanie następujących gestów barierowych i indywidualne środki zapobiegawcze: noszenie maseczki chirurgicznej w obecności innych osób; W miarę możliwości zachęcanie do pracy zdalnej; Przewietrzyć lub przewietrzyć budynek; Bardzo regularnie czyść ręce, używając mydła/wody lub wcierając je na bazie alkoholu.

szczepionka

Osoby powyżej 65 roku życia lub z czynnikami ryzyka, ich otoczenie oraz specjaliści z sektora zdrowia, medycyny i społeczeństwa będą mogli otrzymać dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 ze szczepionkami dostosowanymi do panującego wariantu (Omicron XBB). Od 2 października. Kampania szczepień przeciwko grypie rozpocznie się 17 października.

Marion Chavot