Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozprzestrzenianie się Covida rośnie „umiarkowanie” w Auvergne-Rhône-Alpes

Rozprzestrzenianie się Covida rośnie „umiarkowanie” w Auvergne-Rhône-Alpes

Liczba przypadków

według Zdrowie publiczne FrancjaW tygodniu od 11 do 17 września w regionie Owernia-Rodan-Alpy potwierdzono 4390 przypadków, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z poprzednim tygodniem (4057). Należy pamiętać, że w tygodniu od 28 sierpnia do 3 września zarejestrowano 2847 przypadków.

W Puy-de-Dôme potwierdzono 303 przypadki. Jest ich 151 w Aller, 56 w Cantal, 97 w Haute-Loire.

Runa jest na czele

Odsetek osób, które uzyskały pozytywny wynik testu, jest wyższy w Rodanie (70/100 000 mieszkańców), Isère (61/100 000 mieszkańców) i Loirze (59/100 000 mieszkańców). Stawki w pozostałych departamentach wahają się od 39 w Sabaudii do 47/100 000 mieszkańców w Górnej Sabaudii. Jednak „wskaźniki te należy interpretować ostrożnie, ponieważ uwzględniają jedynie przypadki potwierdzone laboratoryjnie, a stosowanie testów różni się w czasie i miejscu”.

Szczepienia i maseczki: W obliczu „skoku” Covid-19 Minister Zdrowia szczegółowo wyjaśnia swoją strategię

Przypadki awaryjne

W tym samym okresie w regionie zgłoszono 449 wizyt na izbie przyjęć (w każdym wieku) z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w porównaniu z 433 wizytami odnotowanymi w poprzednim tygodniu. Po przyjęciu na izbę przyjęć odnotowano 135 hospitalizacji.

Osoby dotknięte

Rozprzestrzenianie się Covid-19 dotyka wszystkie grupy wiekowe, ale najwyższe wskaźniki wykrywalności w dalszym ciągu dotyczą osób w wieku powyżej 75 lat, czyli „populacji najbardziej narażonej na rozwój poważnych postaci choroby”.

przypomnienie

objawy

Główne objawyObjawy, połączone lub izolowane, Covid-19 są takie same, jak w przypadku ostrych infekcji dróg oddechowych: gorączka lub uczucie gorączki, dreszcze i pocenie się; Objawy ze strony układu oddechowego: kaszel, duszność, ból gardła, uczucie ucisku w klatce piersiowej i przeziębienie. Bóle głowy, bóle i niezwykłe zmęczenie. Biegunka.
W przypadku Covida sugestywnymi objawami są również nagła utrata węchu (bez zatkanego nosa) i/lub całkowity zanik smaku.
U osób starszych bliskie osoby mogą zauważyć nagłą zmianę stanu ogólnego, pojawienie się lub pogorszenie sprawności umysłowej, stan splątania, częste upadki, szybkie pogorszenie rozpoznanej już choroby.

READ  James Webb odkrył równoległe dżety gwiazdowe. puzzle ?

Lekarz pierwszego kontaktu został zawieszony w celu konsultacji w sprawie statusu szczepień Emmanuela Macrona

Gesty bariery

W przypadku wystąpienia sugestywnych objawów lub kontaktu z osobą wykazującą objawy ważne jest stosowanie następujących gestów barierowych i indywidualne środki zapobiegawcze: noszenie maseczki chirurgicznej w obecności innych osób; W miarę możliwości zachęcanie do pracy zdalnej; Przewietrzyć lub przewietrzyć budynek; Bardzo regularnie czyść ręce, używając mydła/wody lub wcierając je na bazie alkoholu.

szczepionka

Osoby powyżej 65 roku życia lub z czynnikami ryzyka, ich otoczenie oraz specjaliści z sektora zdrowia, medycyny i społeczeństwa będą mogli otrzymać dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 ze szczepionkami dostosowanymi do panującego wariantu (Omicron XBB). Od 2 października. Kampania szczepień przeciwko grypie rozpocznie się 17 października.

Marion Chavot