Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozpoczyna sezon Sieć Przedsiębiorców Francuskojęzycznych (RFE) w Polsce

Rozpoczyna sezon Sieć Przedsiębiorców Francuskojęzycznych (RFE) w Polsce

Francuskojęzyczna Sieć Przedsiębiorców (RFE) w Polsce powraca 24 września podczas dnia otwartego zorganizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce. RFE powstało w styczniu 2020 roku jako odpowiedź na chęć dzielenia się i jednoczenia francuskojęzycznych przedsiębiorców mających siedzibę w Polsce. Być może słyszałeś już o ich popularności.Aperiprenerzy„, w całej Polsce organizowane są przyjacielskie spotkania. Podczas reelekcji biura RFE podsumowuje pracę sieci, skład jej zespołów i plany na najbliższe miesiące.

Lepetitjournal.com/varsovie: Zanim przejdziemy do organizacji biura, czy możesz nam przypomnieć, czym jest RFE Polska?

Francuskojęzyczna Sieć Przedsiębiorczości to stowarzyszenie powstałe w styczniu 2020 roku, którego główną ambicją jest promowanie przedsiębiorczości. RFE jest skierowany przede wszystkim do liderów projektów, przedsiębiorców samochodowych, freelancerów, niezależnych konsultantów i francuskojęzycznych liderów biznesu.

Stowarzyszenie jest miejscem wymiany i wzajemnej pomocy dla francuskojęzycznych przedsiębiorców.

Nasze pierwsze akty ”Aperiprenerzy„(Spotkania przedsiębiorcze) pomogły nam zbudować lojalny zespół. Celem tych spotkań jest zawsze umożliwienie każdemu przedstawienia się i swobodnej wymiany.

Ponadto RFE rozwija z czasem ofertę wsparcia dla naszych członków dostosowaną do ich potrzeb. Bycie przedsiębiorcą często oznacza konieczność obejścia się bez specjalistycznej wiedzy w przypadku dużych konstrukcji. Naszym celem jest wspieranie naszych członków w obszarach prawnych, finansowych, zasobów ludzkich, marketingu i komunikacji.

A”Pionier„Zorganizowane przez RFE

Covid miał duży wpływ na spotkania sieciowe w ciągu ostatnich dwóch lat, jakie są Twoje cele na ten sezon 2022-2023?

Pomimo sytuacji zdrowotnej, która zmniejszyła początkową dynamikę stowarzyszenia, RFE zdołało rozwinąć się w Polsce w sezonie 2020/21. Szanse na fizyczne spotkanie były bardzo ograniczone; Niemniej jednak w tym szczególnym czasie bardzo ważne jest, aby nasi członkowie zebrali się i nadal wspierali się nawzajem. Trzeba rozpoznać swoich przyjaciół.

W tym sezonie 2022/23 chcemy przynosić naszym członkom jeszcze większą wartość i być jak najbliżej nich. W tym celu niezbędna wydaje się nam reorganizacja spotkań w całej Polsce (Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk itd.).

READ  Polska-Węgry: problemy europejskie rozłamują się na Ukrainie (część 1)

Wreszcie, uważamy, że niezbędne jest zapewnienie wsparcia naszym członkom; Od rozwoju partnerstwa po porady ekspertów, od biuletynów po szkolenia, możliwości są nieograniczone.

Ten system zostanie zmodyfikowany zgodnie z życzeniami przesłanymi nam przez naszych członków lub potencjalnych członków.

Nowe biuro stowarzyszenia zostało wybrane kilka tygodni temu, teraz kto to zrobi?

Nowe urzędy i rady nadzorcze zostały wybrane po walnym zgromadzeniu, które odbyło się we wrześniu.

Oprócz naszych dotychczasowych członków Zora Itova i Eugenio Pastorica, Rada Nadzorcza wita dwóch nowych członków: Cyrielle Czyżewska, założycielka agencji komunikacyjnej IT Droporaz Bruno Dutoit, były prezes Orange Polska, jako Prezes Zarządu.

Po stronie biura Mistrz Alija Tarkowska zostaje Sekretarzem Towarzystwa i Beatrice Fairis, kierownik ds. logistyki Hermes, dołącza do nas jako skarbnik. Gautier Cobet, niezależny konsultant IT, obejmie funkcję wiceprezesa, a Laurent Blanco obejmie funkcję prezesa.

Jakie wartości kierują RFE i co to oznacza dla francuskojęzycznych przedsiębiorców w Polsce?

Wzajemna pomoc, jedność, harmonia i słuchanie to podstawowe wartości stowarzyszenia i jego członków. Tworzymy sieć wzajemnej pomocy, wiedzy i wymiany doświadczeń. Nasza siła opiera się na relacjach międzyludzkich zbudowanych na życzliwości i zaufaniu.

Naszą obecną preferencją jest tworzenie centrów doskonałości w ramach sieci. Chcemy, aby przedsiębiorcy pomagali sobie nawzajem, rozpoczynali działalność i rozwijali swój biznes.

Jakie masz kontakty z innymi organizacjami reprezentującymi osoby francusko- i francuskojęzyczne w Polsce? Masz już w głowie wspólne plany?

Jest też pewna bliskość (wspólne wartości) – komplementarność – z warszawskim Accueil. Miałem okazję uczestniczyć w RFE Back to School Forum Warszawa Home We francusko-polskim handlu i przemyśle.

Z nimi też jesteśmy w kontakcieAmbasada Francji w WarszawieBył na tyle uprzejmy, że przyjął stowarzyszenie i niektórych jego członków Dzień Francji.

Zainicjował również kontakty z RFE Francusko-Polska Izba Przemysłowo-Handlowa (CCIFP)i’UFE Polskaz Tobą: lepetitjournal.com/warsaw

READ  W Polsce naukowcy przetestowali artylerię antysmogową

Pragnieniem RFE na ten sezon jest zacieśnienie współpracy z różnymi instytucjami, zwłaszcza francuskojęzycznymi. Dyskutujemy, aby zobaczyć, co jest wartościowe dla wszystkich.

Członkowie Dnia Francji
Członkowie podczas Dnia Francji w Ambasadzie Francji 24 września 2022 r. – zdjęcia RFE-lpj.com/varsovie

Nicolas Bassara – Label des Sens, Alain Henri i jego rodzina – Petit Breton / Smack Francy, Francois Martineau – Francois Musique, Carolina Gazza i Boris Le Gall – Le Chapo

Serce stowarzyszenia znajduje się w Warszawie, ale RFE jest skierowane do wszystkich francuskojęzycznych przedsiębiorców w Polsce, jak to przekłada się na praktykę?

Sercem RFE są jego członkowie. Więc to oni będą kierować rozwojem RFE. Stowarzyszenie powstało między Warszawą a Wiele ; Miniony sezon pozwolił na odcinek całej Polski. W tym roku staramy się budować i wzmacniać ten ruch.

Grupa odzwierciedla ten trend: 50% jej członków nie mieszka w Warszawie.

W tym roku organizujemy Ambasadorów RFE w istniejących miastach. Sztafety współpracujące z biurem, Ambasadorami będą lokalni przedstawiciele RFE. Są odpowiedzialni za lokalne życie i wydarzenia. Proszą członków o pomoc i podniesienie ich potrzeb.

Jakie są następne ważne daty dla RFE? Kiedy zaplanowane jest następne wydarzenie networkingowe?

Opracowujemy nową strukturę członkowską, aby lepiej służyć wszystkim, których uważamy za liderów projektu, osoby samozatrudnione, młode przedsiębiorcę lub lidera biznesu o ugruntowanej pozycji. Mamy nadzieję, że zakończymy ten projekt w ciągu tygodnia.

Kolejny wieczór „Apéropreneurs” odbędzie się w październiku Warszawa. Współpracujemy z ambasadorami, aby w najbliższych tygodniach opublikować program kluczowych wydarzeń RFE na sezon 2022/23.

Informacje te będą rozpowszechniane na stronie internetowej RFE, prywatnej grupie RFE na Facebooku i koncie RFE LinkedIn.

Ambasadorzy RFE w całej Polsce, koordynatorzy lokalni

Województwo podkarpackie i lubelskie :Jordan Simon

województwo wielkopolskie : Magdalena Sokołowska-Leger Jonathan Leger, Pierre Henri

Województwo Łódzkie : Alija Tarkowska

Województwo małopolskie : Francois Martineau

READ  Różne rodzaje automatów z jackpotami w Wazamba PL

Województwo Pomorskie : Wróżki Beatrycze

Ambasadorzy postarają się pomóc w organizacji naszych imprez poza Warszawą i przenieść Twoje postulaty na poziom lokalny.

Więcej informacji o RFE

Stronie internetowej

Grupa na Facebooku

Strona LinkedIn

kontakt Aby zostać członkiem lub giełdą w Twoich projektach