Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozpoczęcie produkcji Leapmotora w Polsce

Rozpoczęcie produkcji Leapmotora w Polsce

Chińska marka wraz ze Stellandis rozpoczęła produkcję T03 w fabryce Daiichi, która produkuje Fiata, Jeepa i Alfa Romeo. Koncentrując się na produkcji europejskiej, Leapmotor może uniknąć ryzyka ceł, które Bruksela chce nałożyć na chińskie marki.

Leapmotor T03 trafi do sprzedaży w Hiszpanii od września 2024 roku. ©Walid Bouarab

Informacje te nie budzą większych wątpliwości. Zostało to ujawnione przez analityka Jefferies. Leapmotor International wprowadzi swoje samochody na rynek europejski na początku maja 2024 roku w polskiej fabryce Stellandis Group w Tychach. Dla przypomnienia poprowadź drużynę Carlosa Tavaresa Przejęto 51% kapitału (i 21% kapitału spółki-matki) spółki odpowiedzialnej za eksport pojazdów chińskiego producenta.

Nabyte przez firmę ReuteraAnalityk zauważył, że jego źródła zostały stworzone przez członków zarządu chińskiego producenta samochodów. Leapmotor wprowadzi na rynek swoje pierwsze modele w Hiszpanii we wrześniu, a następnie wejdzie na rynek w dziewięciu krajach europejskich, w tym w Niemczech, Francji i Włoszech.

SUV Leapmotor zostanie importowany

Reutera Fabryka Daiichi, w której produkowane są Fiaty 600 i 500, Jeep Avenger, Alfa Romeo Jr., ma koszty produkcji zbliżone do kosztów produkcji fabryk chińskich, które są niecałe dwukrotnie wyższe we Włoszech. Drugi model, który Leapmotor planuje sprzedawać w Europie, SUV C10, może być importowany bezpośrednio z Chin.

Czytaj więcej: Stellandis rozwinął czerwony dywan w Leapmotor w Europie

Pojawienie się Leapmotora wywołało w kwietniu spore zamieszanie. Carlos Tavares spotkał się z dużą krytyką za ułatwianie wejścia chińskich marek do Europy. Kwestia ta wywołała poważne napięcie między Unią Europejską a Chinami. Pierwszy zarzuca drugiemu nielegalne dotowanie producentów krajowych, tworząc w ten sposób nieuczciwą i szkodliwą konkurencję dla producentów europejskich. W zeszłym tygodniu napięcia te nasiliły się jeszcze bardziej wraz z decyzją Brukseli o nałożeniu znacznych ceł na mocno dotowanych producentów.

READ  Polska zakazuje importu zboża z Ukrainy w celu ochrony swoich rolników