Rozbicie statku Les Bleues przeciwko Australii w WXV

Mecz: 20-29

Reprezentacja Francji miała zły dzień, coś, co nie przydarzyło jej się od dłuższego czasu. Siedem dni po prestiżowym sukcesie przeciwko Nowej Zelandii (18-17) w sobotę w Dunedin była całkowicie zagubiona. Zaniepokojeni dobrą australijską obroną, The Blues załamali się w grze rugby, popełniając niezliczone faule rękami, które doprowadzały do ​​wściekłości swoich przeciwników.

Eva Carpani strzeliła bramkę w pierwszej próbie Wallaroos (3. miejsce), a Georgina Fredericks (23.) szybko ją skopiowała. Za każdym razem francuska obrona była słaba w środku pola.

Aby uratować meble, Emily Pollard wykończyła genialny manewr Maren Menager, która wykonała rozsądne podanie, po czym przyszpiliła ostatniego obrońcę (14. miejsce).

Po wyniku do przerwy (10:12) Trójkolorowi nie byli już w stanie odrobić strat w drugiej połowie. Zawsze miały gorączkę, często izolowały się i były narażone na drapanie przez agresywnych Australijczyków. Potężny, niepowstrzymany Carpani zaliczył w sobotę dwie nowe, mocne próby powiększenia przewagi nie do naprawienia (51, 70).

12

Tylko w pierwszej kwarcie Francuzi stracili na rzecz Australijczyków 12 piłek. W takich warunkach trudno jest zainstalować grę.

READ  Obecna będzie także Francja wraz z Garcią, Mannarino, Djokoviciem i Świątkiem

Choć nieskuteczni, The Blues dwukrotnie wpadli do siatki, nie zdobywając gola przez Charlotte Escudero (21. i 55. minuta). Symbol katastrofy francuskiego statku, niecelny rzut karny Liny Queroy, który mógł dać drużynie niebieskich niewielkie nadzieje na zwycięstwo (65. miejsce). Dwie próby zdobyte przez Elisę Rivonno (75) i Gabrielle Vernier (80) na koniec meczu nadają wynikowi mniej upokarzające znaczenie. Będziemy jednak musieli szybko zebrać siły przeciwko Kanadzie w następną sobotę (4 godziny), podczas gdy marzenie o ostatecznym zwycięstwie w WXV już się skończyło.

Gracz: Pierwszy raz dla Chambona

Leah Chambon z trzeciej klasy świętowała w sobotę swój drugi wybór, a był to jej pierwszy start wraz z Gayle Hermit i Charlotte Escudero. Młody Grenoblois (20 l.) był jednym z nielicznych, którzy stanęli na wysokości zadania w meczu przeciwko Australii. Krwawiąc przy wślizgu, przez długie etapy australijskiego posiadania piłki atakowała od uderzenia. Z piłką w rękach pokazała także swoje umiejętności techniczne, szczególnie świetnym atakiem w kierunku Escudero, w jednym z niewielu dobrych francuskich ataków (59.). To jednak nie wystarczyło, aby „The Blues” zwyciężyli.