Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Równowaga w Europie wymaga sojuszu francusko-polskiego

Równowaga w Europie wymaga sojuszu francusko-polskiego

Słowa generała de Gaulle’a były proste i jasne jest, że takie sąbyć dla każdegoZ niezbędnej w obecnej sytuacji perspektywy: Rosja i Niemcy są naturalnymi sojusznikami, ponieważ mogą wspólnie kontrolować Europę Środkową, czego żadne z nich nie obejdzie się bez drugiego. Jest to fakt, któremu nigdy tak naprawdę nie zaprzeczano, przynajmniej aż do wojny na Ukrainie. Czyniąc to, marginalizują Europę Zachodnią, zwłaszcza Francję, która zawsze była ofiarą niemiecko-rosyjskiego porozumienia, zwłaszcza w latach 1871 i 1940, najgorszych kataklizmach we współczesnej historii naszego kraju. Ale nie pierwsza ofiara: Polska, pozbawiona naturalnych murów Francji (Pirenejów, Alp, Jury, Wogezów), ostatecznie uległa w XVIII wieku kleszczom rosyjsko-niemieckim.

Pomimo świeckiego zaćmienia,identyfikacjaŻycie w kraju pozostało na tyle silne, że w ubiegłym stuleciu odrodziło się w bólu. Od tego czasu udowadnia to, zazdrośnie broniąc swojej wyjątkowości. W Europie drażliwośćStoi w obliczu chęci dyktowania swojej polityki wewnętrznej, co od kilku lat wywołuje liczne tarcia. Jest oczywiste, że w kontekście tych napięć Francja nadal często popełnia błąd, stając po stronie Niemiec przeciwko swemu staremu polskiemu przyjacielowi.

Właściwie trudno nie dostrzec, w obecnej grze europejskiej, a zwłaszcza od wybuchu wojny na Ukrainie, w jakim stopniu motywy strategiczne wpłynęły na I ramenStopniowo, w ciągu ostatnich trzydziestu lat, zaczęły pojawiać się poważne zaburzenia równowagi, przed którymi należy ostrzegać.

Strategiczna konwergencja..

Upadek Związku Radzieckiego i zjednoczenie Niemiec przywróciły równowagę między Rosją a Niemcami, z czego wyłoniło się nowe partnerstwo: poprzez połączenie gazowe z Rosją Niemcy zyskały strategiczną głębię, która pozwoliła im narzucić swoją hegemonię gospodarce europejskiej, prowadząc do dominacji umysłów: we Francji okazało się, że elity były zafascynowane niemieckimi wyborami strategicznymi i nigdy nie przestały ich naśladować, niezależnie odW reklamieZrównanie tych wyborów ze specyfikacjamicom.cicipitW wiekurykowiskoMitologia francuska. Poprzez to niepożądane i niezdarne naśladownictwo niemieckiej potęgi elity francuskie chciały przekonać same siebie, że nadal rządzą Europą, podczas gdy Francja jest tam marginalizowana, jak miało to miejsce podczas poprzedniego zbliżenia niemiecko-rosyjskiego.

READ  Wojna na Ukrainie: ciężarówki Autin z Arques-la-Bataille w drodze po uchodźców

Szkodliwy charakter tej zbieżności wykracza poza nieproporcjonalną wagę KtóryDało Niemcom miejsce w gospodarce europejskiej, a tym samym ich dominujący wpływ polityczny na UE został zademonstrowany w sposób równie tragiczny, co spektakularny inwazją na Ukrainę Rosji, która niewątpliwie wyobrażała sobie, że ma teraz wystarczającą kontrolę nad UE. Niemiecka gospodarka oparła się na gazie, aby osiągnąć nowy podział Europy Wschodniej Jej zaleta. mężczyznaOprócz tego, że wojna ponownie wybuchła na ziemi europejskiej w stopniu niewidzianym od ostatniego globalnego konfliktu, w znaczący sposób sprowadziła Rosję z powrotem do polskiej granicy poprzez militarną okupację i pełzającą aneksję Białorusi przez Rosję. Powodem, dla którego Polsce groziło już przed inwazją na Ukrainę sztucznie zorganizowany przepływ migracyjny z BUważa się, że LorciaLos Ukrainy stał się obecnie warunkiem jej bezpieczeństwa MatkaDostarczył już atakującym ponad dwieście czołgówPochodzenie sowieckieEtykieta. Siła wydarzeń spowodowała, że ​​sojusz francusko-polski pojawił się także w sprawie czołgów Leopard 2, które zostały wysłane doUkraina Do niedawna był zakazany przez Berlin ze względu na obowiązek uzyskania zezwolenia na reeksport. Proces ten był w dużej mierze forsowany przez Francję i postulowany przez NiemcyPorozumienie Waszyngtońskie.

Poprawę stosunków w Unii Europejskiej można osiągnąć w nadchodzących miesiącach i latach jedynie poprzez przywrócenie równowagi w stosunkach Francji w kierunku jej zarządzania.rykowiskoHTrwałe, okOznacza to sojusz francusko-polski, jedyny sojusz zdolny do zbudowania niezbędnej przeciwwagi między Rosją a Niemcami, aby uniknąć hegemonicznych ekscesów obu stron – nawet jeśli nie są dostępne odpowiednie warunki.MowićJest oczywiste, że hegemonia niemiecka jest bardziej cywilizowana niż imperializm rosyjski. A ci pierwsi powinni prawdopodobnie zostać wypędzeni ze świata zachodniego na wiele latporozumienie.

Przywrócenie i wzmocnienie stosunków francusko-polskich jest drogą do przywrócenia równowagi w Europie. Pierwszym warunkiem jest unowocześnienie wizerunku Polski, która dla Francuzów często pozostaje przywoływanym przez historię państwem uciskanym w Europie Wschodniej, a jeśli budzi sympatię, brakuje jej kreatywności.RuchliwośćJako sojusznik – nie mówiąc już o niesmacznym wizerunku „polskiego hydraulika” odziedziczonym po dyskusjach o integracji europejskiej. Jest to wizja przestarzała i nie uwzględnia niesamowitego ożywienia kraju od czasu wyjścia z komunizmu ani perspektyw dojścia do władzy w europejskiej przyszłości.tak jak„To się kształtuje”.

READ  Międzynarodowy rozmiar rynku pasków dziecięcych, łańcuch dostaw, zarządzanie danymi, analityka, prognoza 2027 (JASON, HUGGIES, Combi)

…w kontekście rosnącej siły strategicznej Polski

Dziś Polska jest wiodącym partnerem gospodarczym Francji w Europie Środkowej. Z populacją trzydziestu ośmiu milionów ludzi jest trzecim pod względem liczby ludności krajem w Europie Wschodniej, po Rosji i Ukrainie. Od początku pierwszej dekady XXI wieku notuje średni wzrost gospodarczy na poziomie 4% rocznie. To także siła militarna w procesie całkowitej modernizacji: zapowiedziała zakup 1000 czołgów szturmowych od producentów z Korei Południowej i USA. 672 haubic K9, 48 myśliwców FA-50 i 288 wielokrotnych wyrzutni rakiet K239.

Kraj modernizuje także swoją infrastrukturę, realizując główne polityki biznesowe, których skala przypomina tę, która istniała we Francji podczas chwalebnych trzydziestu lat: jednym z najbardziej imponujących projektów jest projekt Centralny Port Komunikacyjny, którego celem jest utworzenie jednego z największych portów lotniczych we Francji Europa Środkowa, połączona z resztą kontynentu, posiada linie kolei dużych prędkości, co czyni ją sercem wysoce strategicznej polityki kolejowej Brukseli. Oczekuje się, że Port Centralny Kommunikasegny (CPK) utworzy 300 000 miejsc pracy do 2040 r. i zwiększy PKB o około 26 miliardów euro w ciągu najbliższych 12 lat. Będzie promować wymianę Północ-Południe w Europie, a także mobilność w Europie Środkowej, której sercem świadoma swojego położenia geograficznego Warszawa chce się stać. Teraz, gdy jest de facto centrum zachodnich dostaw broni na Ukrainę, kraj ten chce utrzymać swoją rolę w ruchu obywatelskim w Europie Środkowej, mając na uwadze możliwą przyszłość, w której Kijów będzie w dużej mierze zintegrowany z regionem europejskim. Kiedy upadł reżim Władimira Putinaże bNajprawdopodobniej Elorussia.

Europa Środkowa podąża za trendem wzrostowym wartym monitorowania

PolskaDlatego jego rozwój gospodarczy odbywa się w ramach realnej, długoterminowej wizji strategicznej, która odzwierciedla dawne marzenie Związek Międzymorskiktóry obejmuje geograficzną wspólnotę przestrzeni słowiańskiej rozciągającą się od krajów bałtyckich po Krym i ChorwacjęUcieleśniaJuż w Inicjatywie Trójmorza. Ta strukturalna rola Polski pokazuje, że Europa Wschodnia nie jest skazana na pozostanie blokiem małych państw, które odgrywają ważną rolę.paragonTrybunał dla Niemiec lub kozioł ofiarny dla Rosji, ale jest na ścieżce wzlotów, co popierają Stany Zjednoczone, które dobrymi oczami widzą ten zapadający się klin między Niemcami a Rosją, w interesie zbieżnym z interesem narodowym Francji, ale także i przede wszystkim z równowagą sił w samej Unii Europejskiej. Jest to warunek istnienia tej demokracji dla krajów, którymi chce być Europa.On jest.

READ  Dzisiejszy wykres - NATGAS (27.11.2023)

______

Autorem jest Philip FabryUpadek imperium europejskiego I na podstawie „

„Atlas nadchodzących wojen” (2017, reedycja. 2022).