Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rośnie eksport Maroka do Polski

Rośnie eksport Maroka do Polski

Eksperci EastFruit postanowili przeanalizować prędkość eksportu owoców i warzyw na 20 największych rynkach marokańskich warzyw i owoców w ciągu ostatnich 5 lat.

Spośród 20 największych rynków zbytu tylko jeden – Rosja – wykazał silną ujemną dynamikę. Nieznacznie spadł także eksport warzyw i owoców do Arabii Saudyjskiej i Kataru.

Niemniej jednak Polska jest liderem pod względem dynamiki wzrostu eksportu wśród głównych kierunków. W ciągu ostatnich 5 lat marokańscy eksporterzy zwiększali eksport warzyw i owoców do Polski średnio o 67% rocznie. Jeśli udział Polski w marokańskim eksporcie owoców i warzyw jest niski – około 1%, to dynamika eksportu jest znacząca.

Wśród produktów, które Maroko dostarcza do Polski, na pierwszym miejscu znajdują się: pomidory szklarniowe, świeże borówki, mrożone i świeże maliny. Podaż marokańskich mandarynek, arbuzów i awokado do Polski rośnie bardzo szybko.

Wśród krajów najbardziej oddalonych geograficznie od Maroka Kanada zwiększa swój import z Maroka o 21%, czyli 18 milionów dolarów rocznie, umożliwiając jej wejście na 7 najważniejszych rynków produktów marokańskich. (nawet mrożone truskawki i świeże jagody).

Po więcej informacji: east-fruit.com

Data wydania:

READ  Gironde: Para z Illatts deportowała Ukraińców, którzy zostali z psami w Polsce.