Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja twierdzi, że uderzyła w drugą fabrykę wojskową w Kijowie

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo przez Sandrę Favier i Elię Pomiers

 • ten MoskwaW czwartek zatonął okręt flagowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA powiedział, że statek został trafiony dwoma ukraińskimi pociskami, zaprzeczając twierdzeniom Moskwy, że krążownik „Poważnie uszkodzony” Z ogniem. Ukraiński wojskowy poinformował, że załoga nie mogła zostać ewakuowana, co ponownie sprzeciwia się wersji rosyjskiej. Według Waszyngtonu „Były ofiary, ale to trudne” Aby poznać dokładną liczbę.
 • ten Rosja grozi intensyfikacją strajków na Kijów. Podczas gdy Moskwa zapowiedziała, że ​​koncentruje swoją ofensywę na Donbasie i wschodniej Ukrainie, rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w piątek, że zbombardowało fabrykę broni pod Kijowem.
 • Rosja ogłosiła w piątek, że zniszczyła Fabryka broni Na przedmieściach Kijowa potwierdził, że strajki w stolicy będą się nasilać w celu konfrontacji „ataki” Na terytorium Rosji, o które oskarża Ukraina.
 • Co najmniej siedem osób zginęło, a 34 zostało rannych w rosyjskim bombardowaniu dzielnicy mieszkalnej w CharkówStarosta ogłosił w piątek.
 • Prawie wszystkich zmarłych znaleziono w Buczań Szef policji obwodu kijowskiego powiedział, że zostali zastrzeleni.
 • W piątek rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony poinformował, że rosyjska artyleria zabiła około 30 osób polscy najemnicy Na północno-wschodniej Ukrainie.
 • on jest „Bardzo możliwe” że Finlandia Fiński minister spraw europejskich Titi Toborainen powiedział w piątek, że w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę ubiega się o członkostwo w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).
 • Unia Europejska szykuje się do końca Zakupy ropy z Rosji Aby ją ukarać, ale ten środek ” pogarszać „ i weź „kilka miesięcy”Źródła europejskie poinformowały AFP w piątek.
 • Moskwa ogłosiła w piątek wydalenie Osiemnastu dyplomatów Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Rosji.
 • Choć został przeniesiony do Lwowa na początku marca po rosyjskiej ofensywie wojskowej, Ambasada Francji na Ukrainie W piątek ponownie otwarto w Kijowie.
 • Rosja zablokowała stronę francuskiego radia RFIktóry nadaje informacje w piętnastu językach, w tym po rosyjsku, w trakcie fali represji wobec krytyków zamachu na Ukrainie.
 • więcej niż pięć milionów Według Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców ludzie uciekli z Ukrainy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego. Wznowienie Ewakuacja ludności cywilnej za pomocą dziewięciu korytarzy humanitarnychm.in. z oblężonego miasta Mariupol, poinformowała w czwartek w Telegramie wicepremier Ukrainy Irina Vereshuk.
READ  NA ŻYWO – podążaj za Jeffem Bezosem, który startuje na rakiecie Blue Origin

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

raport. Dniepr, logistyczny węzeł przeciwstawienia się rosyjskiemu atakowi, żyje w rytmie fal uchodźców i bombardowań

rozszyfrowanie. Mariupol, ostatnie konfrontacje Brygady Azowskiej z siłami rosyjskimi

certyfikat. Ukraińscy zesłańcy we Francji: „2000 kilometrów stąd, wiem, że jest inny” dom”, prawdziwy dom”

Dochodzenie. Rosyjskie szachy stają się pionkami przeciwko Putinowi

realistyczny. Niemcy nie chcą wstrzymać dostaw rosyjskiego gazu

pas startowy. „Potencjalne rozszerzenie NATO o Ukrainę powinno być poważnie rozważone i omówione”.

możesz znaleźć nasze życie wczoraj pod tym linkiem.

„Dlaczego moje pytanie nie zostało opublikowane?”: W jaki sposób Le Monde zarządza wkładem do swoich obserwacji na żywo