Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja twierdzi, że Międzynarodowej Stacji Kosmicznej grozi nieodwracalne uszkodzenie

Rosyjski urzędnik powiedział, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) jest poważnie zagrożona „nieodwracalnymi” awariami. Mogą to być stare urządzenia i materiały, ale są to również pęknięcia, które z czasem mogą się pogarszać. Czy dni Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są policzone?

« Co najmniej 80% systemów lotniczych rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeterminowało się” Były kosmonauta Władimir Sołowjow powiedział mediom państwowym. Jak wspomniano Wykryto małe pęknięcia Z czasem może się to poważnie pogorszyć.

Rosja często wyrażała obawy dotyczące sprzętu i dawała do zrozumienia, że ​​może opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną już w 2025 roku. Stacja została zbudowana w 1998 roku w ramach wspólnego projektu Rosji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii i kilku krajów europejskich i został pierwotnie zaprojektowany na 15 lat. Tak więc przekroczyła już oczekiwaną długość życia o 8 lat.

Sołowjow, główny inżynier firmy kosmicznej Energia – głównego dewelopera rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, powiedział: „ Dosłownie dzień po całkowitym wyczerpaniu systemów [de gestion de vol], mogą wystąpić nieodwracalne awarie ».

potencjalna katastrofa-” Nie możemy do tego dopuścić »

W zeszłym roku ostrzegł, że wiele urządzeń stacji staje się przestarzałych i wkrótce trzeba będzie je wymienić. Były kosmonauta poinformował także o odkryciu „powierzchownych” pęknięć w rosyjskim statku towarowym Zarya. Uruchomiony w 1998 roku, jest jedną z najstarszych jednostek ISS, która dziś służy głównie do przechowywania. ” To jest złe i wskazuje, że pęknięcia zaczną się z czasem powiększać. Sołowjow powiedział agencji prasowej. Ria.

Rosyjski wicepremier Jurij Borysow powiedział telewizji państwowej w kwietniu, że starzenie się metalu w stacji może ” Prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji – katastrofy. Nie możemy do tego dopuścić Tymczasem rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos powiedziała w zeszłym roku, że stres strukturalny oznacza, że ​​Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie może działać po 2030 roku.

READ  W Lavardak siedmiu uczniów zabrakło tchu, trzech z nich weszło na izbę przyjęć

W ostatnich latach rosyjski program kosmiczny został dotknięty serią cięć budżetowych i skandali korupcyjnych. Jego dział na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej również napotkał szereg problemów. W lipcu awaria spowodowała zapłon silników odrzutowych Modelu Nauka Research bez ostrzeżenia, Tym samym destabilizując Międzynarodową Stację Kosmiczną. Doświadczony jest również moduł serwisowy Zvezda, który służy jako mieszkanie dla członków załogi ISS. Kilka wycieków powietrza Od 2019

Malgré ces revers, l’agence przestrzenne du pays a promis une série de projets ambitieux, dont une mission vers Vénus, la création d’une fusée possible de faire des allers-retours dans l’espace et une mission à la surface de la Lune Następny rok.