Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja nie wyśle ​​swoich floretów do Polski ze względu na ograniczenia nałożone przez organizację imprezy eliminacyjnej do Paryża 2024.

Rosja nie wyśle ​​swoich floretów do Polski ze względu na ograniczenia nałożone przez organizację imprezy eliminacyjnej do Paryża 2024.

Polska zaakceptowała udział rosyjskich sportowców, którzy obiecują, że ich kraj nie poprze inwazji na Ukrainę.

Artykuł pisemny

wysłane

Aktualizacja

Czas na naukę: 1 minuta.

Rosyjski szermierz Aisanat Murdashieva, natomiast "Puchar Przyjaźni" Kontrowersje w Kazaniu 31.03.2023 (Kril Kudryavtsev/AFP)

Powrót rosyjskich i białoruskich szermierzy jeszcze nie minął. Pierwsza runda kwalifikacyjna do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, w Saint-Maur-des-Fosses od 19 do 21 maja, była sceną silnych napięć po odwołaniu francuskiej fazy mistrzostw świata. W niedzielę 2 kwietnia Rosyjska Federacja Szermierki zobowiązała się nie wysyłać swoich zawodniczek do Polski w dniach 21-24 kwietnia, gdzie musi odbyć się pierwsza impreza we florecie kobiet, aby zdobyć bilet na kolejne Igrzyska.

Polska organizacja zażądała, aby sportowcy biorący udział w imprezie oświadczyli na piśmie, że od początku 2022 roku nie obserwowali wojny Rosji na Ukrainie.Czy rosyjscy szermierze we florecie powalczą w Polsce? Oczywiście, że nie, to niedopuszczalne.Ilkar Mamedov, szef Rosyjskiej Federacji Szermierki, powiedział agencji prasowej Ria Novosti. Polska federacja zapomniała, że ​​jest federacją sportową, a nie polityczną. Niestety wszystko jest pomieszane.

„Te prowokacyjne warunki nie pozwolą nam uczestniczyć w tych meczach. Wszystko jest robione w tym celu”.

Ilkar Mamedow, prezes Rosyjskiej Federacji Szermierczej

Rosyjski dziennik sportowy Sport-Express

Od początku marca Międzynarodowa Federacja Szermiercza zezwoliła rosyjskim i białoruskim sportowcom na powrót do rywalizacji, co wywołało silne reakcje wśród międzynarodowych szermierzy. Ponad 300 z nich umieściło swoje nazwiska na petycji przeciwko ruchowi. Poza Konfederacją Francuską odwołanie rozgrywek po zakończeniu FIE zapowiedziały także Dania i Niemcy. Jest to zgodne z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, który zezwolił rosyjskim i białoruskim sportowcom na udział w najważniejszych międzynarodowych zawodach, ale pod neutralnym sztandarem i na zasadach indywidualnych.

Turniej tenisowy Wimbledon umożliwił rywalizację zawodnikom z Rosji i Białorusi, którzy nie okazywali poparcia reżimom swojego kraju i nie otrzymywali wsparcia finansowego od swoich państw.

READ  Dlaczego Indie i Polska nie zrezygnowały z węgla