Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rawlplug inwestuje w druk 3D SLS, aby przyspieszyć etap prototypowania

Rawlplug inwestuje w druk 3D SLS, aby przyspieszyć etap prototypowania

Polska firma Rawlplug, początkowo wczesny docker, zainwestowała niedawno w drukarkę 3D SLS, aby przyspieszyć fazę prototypowania oraz zwiększyć produktywność i innowacyjność. Wybrała kompaktową Lisa PRO firmy Sinterit, znaną ze swojej dostępności i jakości. Dzięki temu Rawlplug był w stanie szybciej wyobrazić sobie nowe produkty, oferując jednocześnie lepszą odporność i trwałość. Chociaż maszyna Lisa PRO nie jest najszybszym rozwiązaniem do drukowania na rynku, zespoły zredukowały czas tworzenia prototypów z dwóch tygodni do dwóch dni, pozwalając im skupić się na przyszłych projektach.

Etap modelowania jest niezbędnym krokiem w rozwoju dowolnego produktu, który umożliwia weryfikację określonej liczby funkcji, ograniczeń, właściwości itp. Wytwarzanie addytywne bardzo pomaga większości firm, ponieważ umożliwia bardzo szybkie wytwarzanie skomplikowanych kształtów i zwielokrotnienie powtórzeń. Nie ma potrzeby czekania tygodni przed otrzymaniem prototypu, a nawet dni na modyfikację projektu, jak ma to miejsce w przypadku procesów takich jak formowanie wtryskowe. Dlatego Rawlplug zdecydował się zainwestować w rozwiązanie do druku 3D.

Rawlplug produkuje systemy stabilizacji od 1887 roku (zdjęcie: Rawlplug)

Lisa PRO, maszyna SLS jest praktyczna i dostępna dla Rawlplug

Po przeprowadzeniu licznych testów na maszynach FDM i SLA polska firma przeszła na spiekanie warstwy proszku laserem, ponieważ proces ten pozwala na łatwiejsze i szybsze projektowanie małych elementów. Dominica Zaruna, inżynier projektant w Rawlplug, dodaje:Kiedy zostałem zatrudniony, zlecaliśmy tę fazę drukowania na zewnątrz. Często zajmuje to dużo czasu. Potrzebowaliśmy własnej drukarki 3D, aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania. Jednocześnie szukaliśmy nowych technologii. Ze względu na wymagania cenowe i jakościowe Lisa PRO była jedyną realną opcją na rynku. „

Lisa PRO to maszyna SLS opracowana przez Sinterit, która oferuje rozmiar wydruku 110 x 160 x 230 mm. Dziś są kompatybilne z materiałami takimi jak PA11, PA12, TPU, a od niedawna polipropylen. Jest to kompletne rozwiązanie zaprojektowane w celu ułatwienia pracy użytkownika. Rawlplug nie potrzebował maszyny przemysłowej, ale praktycznej, łatwo dostępnej drukarki; Ponadto produkuje drobne elementy – z których 95% odpowiada nakładowi Lisa PRO.

Przykłady wydrukowanych prototypów 3D (Zdjęcie: Rawlplug)

Dominica Zaruna wyjaśnia:Naszą główną troską jest jakość, dlatego przed finalizacją zakupu przygotowaliśmy kompletną próbkę, aby przetestować różne możliwości drukarki i jej dokładność, a także wydrukować nakładające się elementy, co nie było możliwe przy innych technologiach.. „

READ  W przypadku Amazona druk na żądanie generuje „większą marżę”

Dzięki drukarce 3D Rawlplug znacznie skrócił czas prototypowania: ponieważ potrzebował dwóch tygodni przed uzyskaniem pierwszego wyniku, teraz potrzebne były dwa dni. Zespół wyjaśnia, że ​​wypuści wydruk w piątek po południu i że prototypy są gotowe po ich powrocie z poniedziałkowego porannego weekendu. Oszczędza to czas, zwiększając wydajność i pobudzając badania i rozwój. Kto wie, może firma w przyszłości wydrukuje gotowe części? Zapraszam do odwiedzenia Witryna Centerite Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sprzęcie SLS.

Co myślisz o wykorzystaniu druku 3D do prototypów? Zapraszam do dzielenia się swoją opinią w komentarzach do artykułu lub z członkami Forum 3D. Znajdź wszystkie nasze filmy na naszym kanale youtube Lub śledź nas Serwis społecznościowy Facebook lub Świergot !