Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ranking SS15 Rajd Polski 2024

Ranking SS15 Rajd Polski 2024

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA 2024 / Runda 07 / Rajd Polski / 27-30 czerwca 2024 // Cały świat Copyright: TOYOTA GAZOO RACING WRT

↓ Zobacz ranking

Przegląd najważniejszych wydarzeń

Cale Rowanpere, wciąż nieco szybszy od swoich dzisiejszych przeciwników, obejmuje dziś wieczorem prowadzenie, podpisując swoje szóste zdrapkę. Fin, który przybył do Polski dopiero we wtorek wieczorem, bez testów przed imprezą, jak dotąd spisał się bez zarzutu i może zapewnić Toyocie bardzo duże punkty!

Za nim Andreas Mikkelsen stopniowo tracił pozycję i ma dziewięć sekund przewagi nad ostatnim dniem.

Bez koła zapasowego Elfin Evans zakończył dzień na trzecim miejscu, przed Adrianem Fourmaux. Rozpoczynając na początku odcinka specjalnego Martins Cescs, który rozpoczął w złym tempie, pokonał Thierry’ego Neuville’a, oszczędzając swoje piąte miejsce zaledwie o dziesiątą. Belg straci wielką szansę na zdobycie dwóch dodatkowych punktów (jeśli jutro nikt nie spadnie).

W WRC2 Sami Bajari zakończył dzień z czwartym najszybszym czasem i dwudziestoma sekundami przewagi nad swoimi ścigającymi. Autor dwóch ostatnich zadrapań tego dnia, Oliver Solberg, wyprzedził Roberta Virvesa zaledwie o trzy sekundy.

Ze swojej strony Pierre-Louis Loubet stracił czwarte miejsce na rzecz Irlandczyka Josha McErleana.

W WRC3 Polak Matulka nadal prowadzi, ale dziś wieczorem Dominguez z Paragwaju wrócił do rywalizacji w ciągu pięciu sekund. Mattéo Chatillon powrócił na 4. miejsce w tym wyjątkowym, czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Bezpośredni tekst (wczytanie wkrótce)

Reakcje pilota

D. Katsuda
10:56,6
To bardzo trudne, jest dużo zamieszania. Było to dla mnie dobre doświadczenie. Nie byłem zbyt zadowolony ze swojego tempa. Chcę stać się lepszy.
D. Newville
10:49,5
Prowadzenie było dobre, ale podczas hamowania przegapiłem zakręt i nawierzchnia była śliska. Straciłem dobrą sekundę. Poza tym był to dobry bieg i dobrze się bawiłem. Wybór opon był dobry. Podczas hamowania słychać delikatne piski, zwłaszcza na skrzyżowaniach i zjazdach.
G. Munstera
10:51,4
Było tak dobrze, że znowu śmialiśmy się w środku, mówiąc, że to szaleństwo. Było bardzo miło i może być kontynuowane także dzisiaj. Tym razem dokonaliśmy właściwego wyboru, jeśli chodzi o opony. To było nieco ograniczone. Trochę rozczarowany, że złapałem rytm dzięki specjalnym przerwom z dzisiejszego poranka, ale poza tym wszystko jest w porządku.
A. Fourmaux
10:51,5
Nie jestem pewien, czy na koniec cyklu był to właściwy wybór opon. To był hazard, ale się nie opłacił. Te dwa dni mają dobre strony. Jutro będzie inaczej, więc jestem szczęśliwy.
M. Seks
10:51,8
Pierwsza część odcinka specjalnego nie przypadła mi do gustu. Popełniłem wiele małych błędów. Ostatnia część była dobra. To wszystko co mogę powiedzieć!
K. Rowanbera
10:43.0
Cały dzień starałem się dać z siebie wszystko. Popołudnie było świetną zabawą. Niestety na początku rajdu nie byliśmy wystarczająco szybcy. Dziś wieczorem różnica jest jeszcze mniejsza. Myślę, że jutro będzie bardziej skomplikowane niż dzisiaj. Po wstrząsach w pewnym momencie wycofaliśmy się.
E. Evansa
10:45,8
Bez koła zapasowego na resztę cyklu nie jest idealnie. Jak na razie to był dobry weekend.
A. Mickelsona
10:47,2
Zrobiliśmy niezłą specjalność i próbowałem. Może uderzyłem za mocno i nie było to zbyt skuteczne. Zużycie opon było mniejsze na dwóch ostatnich etapach w porównaniu z pierwszym. Drugie miejsce jest dobre, ale zawsze chcesz być w tym samym miejscu.
S. Bazar Prowadzenie było dobre, miałem dobrą prędkość, a jednocześnie byłem bardzo czysty. Myślę, że termin będzie dobry.
McErleana To dobry etap, dobrze jest mieć rytm po przejściu na prostą. Lepiej walczyć z takimi zawodnikami jak Loubet i Gryazin. Walka z byłymi kierowcami Rally1 jest zacięta!
R. Wirusy Miło to słyszeć (scrach), ale Oliver podchodzi za nami. Czuję się lepiej w porównaniu do wczoraj. Podpisaliśmy kilka zadrapań i to dobrze.
Kreatyna W odcinku specjalnym czułem się naprawdę dobrze, ale nie byłem wystarczająco dobry. Korzystam z okazji, aby pogratulować mojej mamie.
PL.Loubet Fazy ​​są wymagające.
O. Soberg Próbowałem atakować, ale nie mogę tak jechać przez cały rajd!
T. Suninena Świetnie się bawiliśmy podczas tego wyjątkowego przedstawienia. Próbujemy mocno uderzać, ale po raz kolejny nie.
READ  Wojna na Ukrainie: Polska i Bułgaria ogłaszają wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu od środy

Następny specjalny : SS16- Gmina Mrągowo (20,80 km) od godz. 9:00 (niedziela 30.06.2024)

Klasyfikacja SS15 / Po SS15 (22,40 km)

Ładowanie rankingu…