Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Radio 8 Arden | Charleville-Mézières: mężczyzna sądzony za zniewagi na środku ulicy, w związku z ich północnoafrykańskim pochodzeniem, mający służyć jako asystenci wymiaru sprawiedliwości

Publiczna zniewaga ze względu na pochodzenie, rasę, narodowość, pochodzenie etniczne lub religię Domniemany autor tych gróźb, o których mówił 1 października 2022 r., został wezwany do sądu przysięgłych w Charleville-Mézières, by wyjaśnić swoje stanowisko.Przed sędziami gwar ustąpił miejsca gwarowi.

Nieruchomy przy głowie, z prawnikiem u boku, 38-letni Nicholas próbuje sobie przypomnieć, co się stało. Prawdziwy horror, którego nie chce się oglądać. Tego dnia wypił za dużo. W ciągu dnia na zmianę jadł strawy i wino, jak sam wyjaśnił przed sądem. Pijany, porusza się oszałamiająco.

W pobliżu swojego miejsca spoczynku widzi pięć osób spokojnie przechodzących przez piękne miasto Gonzaga. Bez żadnego powodu atakuje trzech z nich, wyrządzając im wyzwiska związane z ich północnoafrykańskim pochodzeniem.

Swoją postawą intryguje przechodniów. Na miejsce wezwano policję. Urzędnicy szybko przybywają i widzą tę scenę w złym guście. Dlatego Mikołaj nie będzie spał w swoim pokoju, ale w pijackim czołgu, z Poziom alkoholu we krwi wynosi 2 gramy na litr krwi. Zapytany po przebudzeniu przyznał się do faktów.

elegancko ubrany mężczyzna, Wydaje się, że ten technik, związkowiec w swojej firmie, zgubił słowa przed sędziami . Ludzie, których obraził, to funkcjonariusze sądu. Przejęli sąd i stali się stronami cywilnymi. Mounir poprosił mnie, abym ich reprezentował. Adwokat Karolomasiri nie poszedł tam z grzbietem łyżki: „ Jest tchórzem. Należy to założyć. Ma problem ze wzrokiem, kiedy nie może odróżnić ludzi, których wcześniej nie widział, od swoich przyjaciół. Uważa, że ​​można siedzieć na balkonie i patrzeć, jak przechodzą ludzie i obrażać ich.” Mówiąc konkretnie: „Wśród pięciu osób jest trzech prawników”. „Ale on niczego nie wymaga od swoich klientów” — pomyślał Meunier. „To kwestia zasad”.

Zastępca prokuratora dodał: „Jestem pochodzenia belgijskiego, w przypadku ofiar też bym się zbuntował”. W jego oczach „wyrażenie jest oburzające. Użyte określenia to pogarda”. Odrzucenie argumentu, że „są Arabowie” to żart, Przedstawiciel prokuratury zwrócił się do sądu o skazanie Nicoli i skazanie go na sześciomiesięczny cykl seksualny oraz grzywnę w wysokości 500 dirhamów. €. Nie wspomniał o swojej karalności, Zastępca Prokuratora Generalnego uwzględnił to w swoich wnioskach.

READ  Decasville. Sportowe honorowane wartości puli

Obrona odniosła się do tego braku przekonania i podkreśliła go przed zakończeniem argumentacji końcowej, argumentując, że był to żart. „ Nie ma przeczącego przymiotnika przed ani po słowie arabskim. Sam mój klient jest polskiego pochodzenia. Poza tym jest działaczem związkowym. W swojej firmie broni pracowników całego majątku. Ma przyjaciół z Afryki, Afryki Północnej i Europy. Ten związek sprawia, że ​​się wstydzi. Przeprosił w areszcie i ponownie w sądzie „.

Sędziowie ogłoszą swoją decyzję 6 marca.