Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Qutb kontuzjowany na igrzyskach olimpijskich w 2022 r. i obwinia personel

Polak Mateusz Suchowicz poważnie zranił się w nogę, gdy uderzył w barierę na torze olimpijskim w Pekinie 2022 i potępił we wtorek niekompetencję personelu.

Polak Luger Mateusz Suchowicz, lat 25, wziął udział w oficjalnych treningach nadzorowanych przez Międzynarodową Federację Luge (FIL), aby umożliwić buggy odkrywanie toru Yanken, zaprojektowanego specjalnie na Igrzyska Olimpijskie 2022 (4-20 lutego). Do wypadku doszło na poziomie, na którym wyższy tor męski spotyka się z początkiem toru kobiecego poniżej. Uderz w barierę oddzielającą dwa tory.

«Na tym torze dużym problemem są dwa pierwsze zakręty. Dostałem zielone światło, więc wyszedłem i po raz pierwszy udało mi się dobrze negocjować na tych dwóch pierwszych filarach.Wyjaśnił polskiemu serwisowi informacyjnemu Onet „.”Nagle zobaczyłem przed sobą krawężnik na środku toru, zsiadłem z nart i skręciłem w zjazdŚledź Sochovicha. Kiedy uderzył w barierę, uderzył w lewe kolano i głęboko przeciął prawą nogę: „Gdybym nie zareagował, mogłoby się to skończyć tragicznie”, Rondel.

«Po zderzeniu spojrzałem na swoje nogi i zobaczyłem moje kości w szokuAl-Zalaj, który żałował powolności akcji ratunkowej, wyjaśnił, że trafił do szpitala dopiero godzinę po wypadku. „Drużyna torowa okazała się bardzo niekompetentna i nie miała pojęcia, co robić. Ktoś przyszedł i chciał dotknąć mojej rany rękawiczką, to był straszny widok”, Suchovic ubolewał, że zajął 27. miejsce w teście nart na Igrzyskach Olimpijskich 2018. Jednak Sochovich, który zajął 20. miejsce w Pucharze Świata 2020-21, nie rezygnuje z Igrzysk Olimpijskich – 2022.

«Mam nadzieję, że będę tam, jeśli FIL zadzwoni do mnie, abym mógł skupić się na moim powrocie do zdrowia. Ale nie wiem, czy uda mi się wyzdrowieć psychicznie. Gdybym znalazł się na tej ścieżce, nie wiem czy bałbym się, że coś mi się stanie, gdy wyjdę z zakrętuPrzyjąłem do wiadomości.

READ  Francuzi naśladują genialnych Duńczyków i Norwegów

Podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku Gruzin Nodar Kumaritashvili zginął podczas treningu, zjeżdżając z toru i uderzając w słup z prędkością 140 km/h.

Wyrażanie „wsparcieWiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Juan Antonio Samaranch, który stoi na czele Komitetu Koordynacyjnego Olimpijskiego w Pekinie, powiedział we wtorek łyżwiarzowi, że międzynarodowa federacja i chińscy organizatorzy badają tę sprawę.Bardzo poważnie o przebiegu i okolicznościach, w jakich doszło do tego wypadku».

«A jeśli są lekcje do nauczenia, prawdopodobnie będą lekcje, wdrożymy jeDodał: „Jednak zauważając, że ta droga miała miejsce do tej pory”.Doskonałe oceny za ich bezpieczeństwo i jakośćZ dwóch międzynarodowych federacji, z których korzystałem.