Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przyszłe misje ludzi na Księżyc i Marsa szykują się na wulkanie

Przed wysłaniem ludzi na Marsa Ziemia musi być starannie przygotowana. To właśnie robią badacze po hawajskiej stronie. Zainwestowali kopułę po stronie wulkanu Mauna Loa i badają rury lawowe na Czerwonej Planecie lub na Księżycu.

Na stokach Wulkan Mauna LoaNa Hawajach dzieją się zabawne rzeczy. Już kilkakrotnie badacze osiedlali się tam, na wysokości około 2500 metrów, w kopule o powierzchni około 110 metrów kwadratowych. Ich celem jest przeżycie tego, na czym mogłoby polegać życie ludzkich osadników Księżyc Albo na Marsie.

Tak więc zespoły wykonują misje tak, jakby były w kosmosie. Rola każdego człowieka jest określona. Jest kierownik zadania, oficer operacyjny, inżynier, oficer łącznikowy ds. Nauki i specjaliści, którzy polegają na przeprowadzanych eksperymentach. W załodze rozmawiali o tym ludzie z różnych środowisk Inne językiSpędzają razem cały swój czas.

Garnitury, które są trudne do noszenia

Po prostu wychodzą ze swojej kopuły, aby przeprowadzić eksperymenty Rurki lawowe. Zawsze są wyposażeni w skafandry podobne do tych, które astronauci noszą podczas spacerów kosmicznych. Jest zawstydzony niepraktycznymi rękawiczkami i ograniczany ryzykiem braku tlenu. Tak będzie również w przypadku astronautów podczas misji na Księżyc lub Marsa. Dlaczego nałożono takie tortury?

Ponieważ na Księżycu, tak jak na Marsie, rury Produkcja Ważne będzie, aby to zbadać. W pierwszym przypadku mogą służyć jako schronienie dla osadników, aw drugim są głównym celem badań Astrobiologia. W rzeczywistości mogą maskować ważne odciski palców. „Praca z takimi grupami sprawia, że ​​wszystko jest trudniejsze. Wszystko zajmuje trzy razy więcej czasu. Ale musimy trenować, aby znaleźć najlepsze techniki i opracować najlepsze”. Kombinezony astronautów Jutro ”Uwagi dyrektora Micheila MusilovaSymulacja i symulacja eksploracji kosmosu na Hawajach (HI-SEAS), w: A. Komunikować się Z Europejskiej Unii Nauk o Ziemi.