Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przewaga Marine Le Pen pomimo Ukrainy

Czy Marine Le Pen jest oczywistym kandydatem dla rządu polskiego i węgierskiego? Taka intencja pojawia się, mimo że film zasługuje na subtelność. Emmanuel Macron, który będzie przewodniczył Komisji Europejskiej do czerwca, jest symbolem sztywności UE w oczach przywódców tych dwóch krajów i części społeczeństwa, podczas gdy te państwa członkowskie opowiadają się za wyższością. Ich krajowe przepisy dotyczące przepisów europejskich. Ale kwestie migracji i konflikt rosyjsko-ukraiński (nieco) zmieniają karty.

Niedawny incydent: 4 kwietnia, dzień po masakrze w Boutcha na Ukrainie, polski premier (PiS), eurosceptyk, Mateus Morawiecki, skonfrontował się z prezydentem Francji. ” Nikt nie powinien negocjować ze sprawcami. – ogłosił. Musimy z nimi walczyć. Nikt nie negocjował z Hitlerem. Czy będziesz negocjował z Hitlerem, Stalinem, Pol Potem? W odpowiedzi francuska głowa państwa wezwała Moravic paryskiSkrajnie prawicowy antysemityzm, który zakazuje LGBT „.” Te komentarze wywołały sprzeciw w polskiej prasieMówi socjolog Georges Mink, emerytowany dyrektor ds. badań w CNRS i ekspert w Polsce. W komentarzu potępiono Francuza, który jak zwykle działał z użyciem karykatury i piętna. ja

Czytaj więcej: „Polska potrzebuje Marine Le Pen, by zreformować Europę od środka”

Ekspert uważa jednak, że głównym sporem między nimi nie jest Ukraina, ale kwestia suwerenności Europy i państw członkowskich. W październiku 2021 r. polski Trybunał Konstytucyjny potwierdził prymat prawa krajowego nad prawem unijnym, co otworzyło drzwi do konfliktu z instytucjami europejskimi. Kilka miesięcy później, 21 stycznia 2022 r., Komisja zażądała od Polski grzywny w wysokości 69,69 mln za odmowę podporządkowania się regułom publicznym. Teraz w tym starciu nad Polską zwyciężyła drużyna francuska.

Zamiast opuścić Unię, polski rząd zamierza liczyć na sojuszników, aby zmienić ją od wewnątrz.Jeśli wybrany, to dlaczego nie Marine Le Pen? ” PiS rozpoczął proces zawierania sojuszy na szczeblu europejskim z władcami i nacjonalistami, takimi jak Marine Le Pen, Matteo Salvini i Victor Orban. kontynuuje Georges Mink, który Emmanuel odsuwa się z powrotem do kandydata RN, a nie Macrona ”.

READ  Superenduro: Billy Bolt wygrywa w Pologne

Jednak wybuch wojny na Ukrainie 24 lutego zmienił zdanie Marine Le Pen w Polsce. ” Jego stanowisko jest krytyczne wobec prorosyjskich i NATO, biegunowych przeciwieństw, które grożą straszliwymi konsekwencjami w Europie Środkowej. Georges Ming zauważa.

„Porozumienia rozumu” z Orban

Na Węgrzech, kierowanych przez węgierskiego premiera Viktora Orbana, preferencja dla Marine Le Pen była do niedawna wyraźna. do Budapesztu, Marine Le Pen jest wyraźnie lepsza od Emmanuela Macrona. Węgry czekają tylko na jedno: duży kraj zachodnioeuropejski musi przejść na liberalizm, aby zmienić równowagę sił w instytucjach europejskich. Autor Max-Erwann Gastineau, ekspert analityk w Europie Środkowej.

Wybory prezydenckie we Francji, choć tak nie jest” Ważne miejsce w prasie i debacie publicznej na Węgrzech, czytane przez Europejski Pryzmat Strategiczny Victora Orbana – kontynuuje. Gazety prorządowe, a zwłaszcza McCarthy NemsetPublikuje bardzo krytyczne artykuły o Emmanuelu Macronie „. 12 kwietnia gazeta W tej chwili Tak więc przepis Macrona ” Szczypta liberalizmu, nutka lewicy i trochę litości narodowej ”.

Czytaj więcej: „Eric Gemmore jest bliżej Victora Orbana niż Marine Le Pen”

Jednak Max-Ervan Castino ” Porównaj podział między dwoma prezydentami „.” Spotkali się przed francuską prezydencją w Unii Europejskiej w grudniu i odnotowali chęć postępu w takich kwestiach, jak europejska polityka imigracyjna i bezpieczeństwo europejskie. Ekspert wskazuje również na punkt w umowie nuklearnej. ” Węgry sprzeciwiają się przyspieszeniu pożądanej przez Komisję konwersji energii w oparciu o rezygnację z gazu i węgla bez stawiania na energię jądrową. „Ale pomimo tego” Umowy przyczynowe „, Marine Le Pen” Pomoże Orbanowi dokonać postępów w reorganizacji UE od wewnątrz ”, konkluduje ekspert.